XIV. Niedziela Zwykła – 08 lipca 2018 roku

  1. Ofiary z tacy z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na remont dachu kościoła. Za wszystkie ofiary, także te indywidualne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Biblioteka parafialna czynna jest dzisiaj (niedziela) po Mszach Świętych przedpołudniowych.
  3. W piątek 13 dzień lipca. Po Mszy św. o godzinie 18.00, czyli około godziny 18.30, zapraszamy na Procesję Fatimską.
  4. Trwają zapisy do Grupy Niebieskiej na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Można to zrobić przez formularz elektroniczny (link zapisyppag.pl) lub pobrać z zakrystii formularz papierowy. Pielgrzymka potrwa od 28 lipca do 6 sierpnia. Spotkania informacyjne dla pielgrzymów w piątek 13 lipca po procesji fatimskiej około godziny 19.30 i 20 lipca o godzinie 19.00 na plebanii. Koszt pielgrzymki: 150 zł od osoby [w tym ubezpieczenie, pełne wyżywienie, przejazd z Inowrocławia do Gniezna, przewóz bagażu, koszulka na wyjście z Gniezna i na wejście na Jasną Górę, chusta, śpiewnik, modlitewnik, smycz, identyfikator, różaniec pleciony na rękę z medalikiem (od sióstr karmelitanek), dzienniczek duchowy pielgrzyma PPAG + długopis i inne niespodzianki]. Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej pielgrzymki pod internetowym linkiem: http://dmdomino.pl/biuro_pielgrzymkowe/ppag
  5. Do momentu wyjścia Grupy Niebieskiej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc do zakrystii konserwy, dżemy, napoje. Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców.
  6. Tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w piątek 3 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w poniedziałek 6 sierpnia w godzinach wieczornych (4 dni). W programie w piątek Kraków i przejazd na nocleg do Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę Oświęcim i Wadowice. W niedzielę przejazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. W Częstochowie nocleg w Domu Pielgrzyma. Koszt wyjazdu 400,00 zł – w tym przejazd, zakwaterowanie, wejściówki, kolacje i śniadania. Zapisy przyjmujemy jedynie z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”. Jest także dwumiesięcznik Misyjne Drogi”.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Walerię Kaźmierską oraz Sebastiana Dominiczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 150