XIII. Niedziela Zwykła – 01 lipca 2018 roku

 1. Od dzisiaj 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. są o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele zamiast Mszy św. o godzinie 17.00 jest Msza św. o godzinie 19.00.
 2. Biuro parafialne w wakacje czynne jest we wtorki od godziny 17.00 do 17.50 oraz w czwartki od godziny 18.30 do 19.30.
 3. W dzisiejszą niedzielę – 01 lipca – w Markowicach mają miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Główna suma odpustowa o godzinie 12.00. W przyszłą niedzielę 8. lipca odpust chorych. Podczas Mszy św. o godzinie 14.00 udzielony zostanie sakrament chorych. Ks. Jacek Dziel – Kustosz Sanktuarium – serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.
 4. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 6. W I. czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w kościele od godziny 17.30. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej.
 8. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 9. W sobotę, 7 lipca od godziny 8.00 ksiądz Marcin Przybylski a ksiądz Proboszcz od 8.30 udadzą się z posługą sakramentalną do swoich chorych – ks. Marcina Łojko w lipcu do swoich chorych nie idzie.

 

 

 1. Biblioteka parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przedpołudniowych.
 2. Ofiary na tace z przyszłej niedzieli przeznaczamy na remont dachu kościoła. Za dotychczasowe ofiary także indywidualne składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.
 4. Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 5. Tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w piątek 3 sierpnia o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w poniedziałek 6 sierpnia w godzinach wieczornych (4 dni). W programie w piątek Kraków i przejazd na nocleg do Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę Oświęcim i Wadowice. W niedzielę przejazd do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. W Częstochowie nocleg w Domu Pielgrzyma. Koszt wyjazdu 400,00 zł – w tym przejazd, zakwaterowanie, wejściówki, kolacje i śniadania. Zapisy przyjmujemy jedynie z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
 6. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze m.in. o tym, dlaczego dorośli zawiedli w przekazie wiary, o przyspieszającej laicyzacji oraz o religijności młodych.
 7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Grażynę Plewę, Krystynę Kowalczyk, Krystynę Ganc, Zbigniewa Lewandowskiego oraz Czesława Małek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 149