XI. Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę 17 czerwca wspominamy Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Jest to święto patronalne naszego Parafialnego Zespołu Caritas. O godzinie 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Wolontariuszy naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz osób i instytucji wspierających dzieło pomocy charytatywnej naszej parafii. Na tę Mszę św. zapraszamy także osoby, które chcą włączyć się w dzieło naszego Caritasu. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w jedno z najważniejszych dzieł Kościoła.
 2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek jako nasza pomoc w organizacji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy o wsparcie tego dzieła ewangelizacyjnego!
 3. Nabożeństwa czerwcowe w kościele w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. Serdecznie na nie zapraszamy!
 4. Spotkanie dla dzieci z klas VI. Szkół Podstawowych – przyszłych kandydatów do bierzmowania – we wtorek 19 czerwca o godzinie 18.30 w kaplicy.
 5. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. We wakacje spotkania odbywać się będą dla chętnych w piątki do 20 lipca włącznie. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 6. W przyszłą niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 7. Od niedzieli 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. będą o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, i 19.00; o godzinie 18.00 będzie nadal Msza św. w obrządku greckokatolickim, w języku ukraińskim. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele zamiast Mszy św. o godzinie 17.00 będzie Msza św. o godzinie 19.00. Od 1 lipca będą również zmiany godzin otwarcia biura parafialnego. Biuro parafialne we wakacje będzie czynne we wtorki od 17.00 do 17.50; oraz w czwartki po Mszy św. wieczornej od 18.30 do 19.30. W najbliższą sobotę 23 czerwca, ze względu na kongregację dekanalną, biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Duszpasterstwo Młodych DOMino włączyło się w ogólnopolską akcję Sztafeta Modlitewna „Młodzi za Synod”. Inicjatywa, polegająca na codziennej modlitwie młodych ludzi w intencji Synodu Biskupów, potrwa do dnia rozpoczęcia Synodu Biskupów nt. młodzieży, tj. do 3 października. Naszemu duszpasterstwu dzień wspólnej modlitwy przypadł na 29 czerwca. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych parafian na dziesiątek różańca w kościele i do wspólnego zdjęcia, które przesłane zostanie do centrali akcji. Początek w piątek 29 czerwca o godzinie 18.45 w kościele.
 1. Za 40 dni wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Ostatnie lata dla Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę były czasem „transformacji”. Nasza grupa regionalna otrzymała nowy kolor i nazwę: „Grupa Niebieska PPAG”. Pielgrzymka gnieźnieńska podobnie jak w ubiegłych latach wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny (http://zapisyppag.pl). W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Podstawowy koszt uczestnictwa 150 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Prosimy o wsparcie finansowe tego dzieła przez parafian i ludzi dobrej woli. Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela i zapisy przyjmuje przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy 29 czerwca o godzinie 19.15 na plebanii.
 2. Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 3. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Jest także nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, w którym znajdziemy kilka ciekawych artykułów, m.in. o cudzie eucharystycznym w Meksyku oraz o doświadczeniach w czasie śmierci klinicznej.
 4. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Rucińską oraz Zdzisława Budnego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 147