Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018 roku

  1. W dzisiejszą niedzielę 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  2. Nabożeństwa czerwcowe dzisiaj w niedzielę o godzinie 16.30 a w dni powszednie o godzinie 17.30. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w sobotę.
  3. W środę 27. czerwca będziemy obchodzić wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, iż w każdą środę w łączności z Mszami św. odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna jest zawsze po Mszy św. o godzinie 8.00 oraz na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 18.00.
  4. W piątek 29. czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dni powszednie (o 8.00, 17.00 i 18.00). Na Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Piotra Franków, obchodzącego tego dnia imieniny. Ze względu na to, iż jest to uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Duszpasterstwo Młodych DOMino włączyło się w ogólnopolską akcję Sztafeta Modlitewna „Młodzi za Synod”. Naszemu duszpasterstwu dzień wspólnej modlitwy przypadł na piątek 29 czerwca. Dlatego zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich chętnych parafian na dziesiątek różańca w kościele i do wspólnego zdjęcia, które przesłane zostanie do centrali akcji. Początek w piątek 29 czerwca o godzinie 18.45 w kościele.
  6. Od niedzieli 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. będą o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, i 19.00; o godzinie 18.00 będzie nadal Msza św. w obrządku greckokatolickim, w języku ukraińskim. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele zamiast Mszy św. o godzinie 17.00 będzie Msza św. o godzinie 19.00. Od 1 lipca będą również zmiany godzin otwarcia biura parafialnego. Biuro parafialne w wakacje będzie czynne we wtorki od 17.00 do 17.50; oraz w czwartki po Mszy św. wieczornej od 18.30 do 19.30.
  7. Za 40 dni wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka wyjdzie 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny (http://zapisyppag.pl). W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Szczegółowych informacji na temat Pielgrzymki udziela i zapisy przyjmuje – ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w piątek 29 czerwca o godzinie 19.15 na plebanii.
  8. Parafianie i sympatycy Grupy Niebieskiej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
  9. Kustosz Sanktuarium w Markowicach, ks. Jacek Dziel, serdecznie zaprasza na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju, które rozpoczną się w sobotę 30 czerwca o godzinie 19.00. Suma odpustowa odprawiona zostanie przez Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego w niedzielę 1 lipca o godzinie 12.00. Natomiast tydzień później, w niedzielę 8 lipca będzie miał miejsce odpust chorych, który rozpocznie się o godzinie 14.00, a Mszy odpustowej z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczyć będzie Ks. Bp Stefan Regmunt. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych na stronie internetowej sanktuarium: www.markowice.eu
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Barbarę Krukowską oraz Włodzimierza Stanek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 148

 

Wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży,

którzy rozpoczęli wakacje czy urlopy

życzymy dobrego wypoczynku i zachęcamy jednocześnie,

aby na wakacyjnych szlakach byli świadkami Jezusa Chrystusa!