VI. Niedziela Wielkanocna – 06 maja 2018 roku

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30.
 2. Ze względu na I. Komunię św. oraz odpust parafialny Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 3. Za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian, będziemy się modlić w poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00.
 5. We wtorek 08 maja przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona naszej Ojczyzny.
 6. Spotkanie dla kandydatów z klas III. gimnazjalnych połączone z próbą liturgiczną przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w kościele w czwartek 10 maja o godzinie 19.45. Obecność obowiązkowa!
 7. W piątek 11 maja rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i naszym parafialnym odpustem.
 8. „Teologia przy kawie” w piątek 11 maja o godzinie 19.00 na plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na remont dachu kościoła. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy Różom Różańcowym za dodatkową ofiarę przeznaczoną na ten cel.
 10. Za tydzień 13 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 10.30 i 12.30 dzieci z klas III. przyjmą po raz pierwszy Komunię św.

Próby przed uroczystością przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w kościele według następującego harmonogramu:

– 7 maja (poniedziałek): Grupa I. o godzinie 16.30, Grupa II. o godzinie 18.30;

– 8 maja (wtorek): Grupa II. o godzinie 16.30, Grupa I. o godzinie 18.30;

– 9 maja (środa): Grupa I. o godzinie 18.30,

– 10 maja (czwartek): Grupa II. o godzinie 18.30.

 1. Spowiedź przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii dla grupy I. w piątek 11 maja o godzinie 15.30, a dla grupy II. w sobotę 12 maja o godzinie 9.30.
 2. Z powodu prób, w poniedziałek i we wtorek Msze św. o godzinie 17.00 będą w kaplicy. Nabożeństwo majowe i Msze św. o godzinie 18.00 będą w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę 13 maja rozpoczynamy tradycyjne Procesje Fatimskie. Od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca, będzie procesja fatimska ulicami naszej parafii. Zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godzinie 17.00 – początek procesji około 17.45. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 4. Od Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, czyli od 20 maja, o godzinie 18.00 w naszej parafii w każdą niedzielę będzie Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Więcej szczegółów będzie podane w przyszłą niedzielę.
 5. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszamy do udziału w XXII. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 2 czerwca pod hasłem: „JESTEM”. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych. Zgłoszenia do 28 maja do północy lub do zamknięcia listy wyłącznie przez formularz elektroniczny: link: https://bit.ly/2KuKsAZ. Koszt: 35 zł. Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, którą można pobrać ze strony internetowej:

https://docs.google.com/document/d/1N_riYvcyV1E9LiWoA3zkuLNK_RrrAu6WMMbQXvWSzUs/edit?usp=sharing

Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego, któremu także należy przekazać zgody i wpłaty.

 1. Zachęcamy do nabycia dwumiesięcznika Misyjne Drogi – w obecnym numerze m.in. o pracy bpa Eugeniusza Juretzko, misjonarza oblata pracującego w Kamerunie.
 2. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Siedlińską, Urszulę Katulską, Marię Staszak, Jerzego Figę oraz Leszka Gawrysiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 141