Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018 roku

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego podczas Mszy św. o godzinie 10.30 i 12.30 sto dwadzieścia czworo dzieci z klas III. w dwóch grupach (siedemdziesiąt dziewczynek i pięćdziesięciu czterech chłopców) po raz pierwszy w pełni weźmie/wzięło udział w Mszy św. przyjmując do swych serc Jezusa w Komunii św. Mszy św. o godzinie 12.30 będzie przewodniczył/przewodniczył Ks. Arcybiskup Waldemar Sommertag, Nuncjusz Apostolski w Nikaragui. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci, aby wytrwały w przyjaźni z Jezusem aż do końca życia.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z najbliższymi zapraszamy do świętowania Białego Tygodnia od poniedziałku do piątku na Mszy św. o godzinie 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły trochę wcześniej i ustawiały się na placu przed kościołem – na rozpoczęcie Mszy św. będzie wspólne wejście.
 3. Wyjazd z dziećmi pierwszokomunijnymi na Pola Lednickie i do Gniezna w sobotę o godzinie 7.00 sprzed kościoła.
 4. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za dwa tygodnie 27 maja na Mszy św. o godzinie 11.00.
 5. W dzisiejszą niedzielę 13 maja rozpoczynamy tradycyjne Procesje Fatimskie. Od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca, będzie procesja fatimska ulicami naszej parafii. Dzisiaj zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. o godzinie 17.00 – początek procesji około 17.45. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 6. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30. W tym tygodniu po Mszach św. porannych oraz w łączności z nabożeństwami majowymi Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont dachu kościoła.
 8. Teologia przy kawie w piątek wyjątkowo o godzinie 20.00 na plebanii.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, święto patronalne naszej parafii oraz zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii. Główna Msza św. odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godzinie 12.30. Przewodniczył jej będzie Ks. Biskup Bogdan Wojtuś.
 10. Próby dla młodzieży z klas III. gimnazjalnych we wtorek i w piątek o godzinie 19.00. Spowiedź święta dla nich i świadków w sobotę 19 maja o godzinie 19.00.
 11. W sobotę o godzinie 20.00 będzie dodatkowa Msza św. z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w intencji przyjmujących bierzmowanie, na którą zapraszamy młodzież przyjmującą bierzmowanie, świadków, rodziny oraz parafian.
 12. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem w przyszłą niedzielę – w dzień naszego odpustu – przed kościołem będzie podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni będą mogli oddać krew. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 13. Od przyszłej niedzieli Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (20 maja), o godzinie 18.00 w naszej parafii będzie Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich posługujących się językiem ukraińskim. Prosimy także wiernych o poinformowanie swoich sąsiadów czy pracowników z Ukrainy o takiej Mszy św. i zaproszenie ich na nią. W zakrystii są do dyspozycji wydrukowane informacje o tej Mszy św. w języku ukraińskim i polskim. Można po nie zgłosić się i wręczyć zainteresowanym. Informacja ta jest również wydrukowana w naszym dzisiejszym pisemku parafialnym.
 14. Do poniedziałku 28 maja lub do zamknięcia listy można zapisywać się na wyjazd na XXII. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych lub u ks. Marcina Przybylskiego. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny!
 15. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ingę Wicher oraz Czesława Kucharskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 142