Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 27 maja 2018 roku

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas IV. będą obchodziły Rocznicę swej I. Komunii św. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w ich intencji oraz intencji ich rodziców.
 2. Nabożeństwa majowe w niedzielę i w Boże Ciało o godzinie 16.30, a od poniedziałku do środy o godzinie 17.30.
 3. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas VII. SP zapraszamy na spotkanie we wtorek 29 maja o godzinie 18.30 do kaplicy. Obecność obowiązkowa. Osoby z klas II. gimnazjalnych, które z różnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w spotkaniu przed tygodniem, niech przyjdą na spotkanie razem z klasami VII.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, i 17.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 12.30!!! Parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy o zatroszczenie się o przygotowanie ołtarzy: 1. Parafialny Oddział Caritas; 2. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.; 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich; 4. Wspólnotę Żywego Różańca. Tła do wszystkich ołtarzy są do dyspozycji wraz ze stelażami w Sali konferencyjnej. Procesja pójdzie: ul. Jagiellońską w kierunku ul. Jagiełły, ul. Jagiełły, ul. Marulewską, ul. Lipową, ul. ks. Ziarniaka i zakończenie przy kościele. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym „Bożym Ciele”. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatów w poniedziałek o godzinie 17.00 przed zakrystią.
 6. Ogólnomiejska procesja „Bożego Ciała” rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP – zakończenie procesji przy kościele Św. Barbary.
 7. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym w piątek i w sobotę o godzinie 17.30; w niedzielę o godzinie 16.30. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 8. Po raz kolejny w Uroczystość Bożego Ciała o godzinie 19.00 przy tężniach odbędzie się Sollannowe Uwielbienie. Zapraszamy na ten koncert wszystkich, którzy chcą uwielbiać i dziękować Jezusowi Eucharystycznemu.

 

 1. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30.
 2. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 3. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Marcin Łojko uda się w I. sobotę miesiąca (2 czerwca) od godziny 8.00. Ks. Marcin Przybylski odwiedzi swoich chorych w piątek 1 czerwca od godziny 8.00, natomiast Ks. Proboszcz w kolejną sobotę 12 czerwca od godziny 8.00.
 4. Wyjazd na Pola Lednickie sprzed naszego kościoła w sobotę o godzinie 8.00. Osoby, które zapisały się, prosimy o dokonywanie wpłat w wysokości 35 zł.
 5. Wyjazd na 3-dniową pielgrzymkę autokarową śladami św. o. Maksymiliana Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w piątek 01. czerwca o godzinie 7.00 spod kościoła, powrót w niedzielę w godzinach wieczornych. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
 6. Od ubiegłej niedzieli o godzinie 18.00 w naszej parafii w niedzielę jest Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich posługujących się językiem ukraińskim.
 7. Zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych do zapoznania się z ofertą naszego Parafialnego Przedszkola „Duszek”. Informacje można uzyskać oraz można zapisać dziecko do przedszkola od poniedziałku do piątku do godziny 15.00 w Przedszkolu (wejście od ulicy ks. Ziarniaka). Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
 8. W piątek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. W przyszłą niedzielę kolejne Święto Dziękczynienia – po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze dodatek – książeczka „5 minut z Bogiem” – codzienne modlitwy na miesiąc czerwiec. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na czerwiec.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Jaśtak, Leszka Pilichowskiego oraz Aleksandra Gertz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 144