zaproszenie na odpust

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 20 maja 2018 roku

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Główna Msza św. odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godzinie 12.30 (62 osoby przyjmą sakrament bierzmowania). Przewodniczył jej będzie Ks. Biskup Bogdan Wojtuś. Wszystkich Parafian i Gości prosimy o modlitwę w intencji tych młodych ludzi, aby strzegli skarbu wiary, mężnie wyznając Chrystusa przed ludźmi. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny – rozpoczyna się okres zwykły roku kościelnego.
 2. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem – w dzień naszego odpustu – przed kościołem jest podstawiony autokar do poboru krwi od godziny 10.00 do 14.00. Chętni mogą oddać krew. Prosimy o posiadanie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 3. Od dzisiaj (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego), o godzinie 18.00 w naszej parafii w każdą niedzielę będzie Msza św. w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim. Serdecznie na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich posługujących się językiem ukraińskim.
 4. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła oraz odpust w naszej kaplicy, która jest pod wezwaniem NMP, Oblubienicy Ducha Świętego. O godzinie 18.00 w kaplicy będzie suma odpustowa, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele o godzinie 16.30.
 6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach.
 7. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy naszej parafii zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową organizowaną przez PZC wspólnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz instytucjami rządowymi pt: „Wolontariat szansą na aktywne obywatelstwo”. Konferencja odbędzie się w najbliższy piątek 25 maja 2018 r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu przy placu Klasztornym 2. Początek o godzinie 10.00. Wstęp jest wolny. Więcej informacji na okolicznościowym plakacie, stronie internetowej naszej parafii: swietyduch.pl Wieczorem o godzinie 18.00 koncert zespołu TGD. Wejściówki cegiełki na ten koncert w cenie 25 zł do odbioru u organizatorów bądź pod nr tel. Dorota 695-203-945, Marcin 725-150-060.
 8. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci rzutnika multimedialnego.
 9. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za tydzień – w niedzielę 27 maja – o godzinie 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w sobotę 26 maja o godzinie 9.30.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 11. Zbliża się wyjazd na 3-dniową pielgrzymkę autokarową śladami św. o. Maksymiliana Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w dniach od 01. do 03. czerwca (piątek – sobota – niedziela po Bożym Ciele). Trasa: Włocławek, Niepokalanów, Warszawa a zakończymy Mszą św. w Dniu Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt wyjazdu 300 zł (ubezpieczenie, przejazd, wstępy do zwiedzanych obiektów, 2 noclegi, 2 obiadokolacje i 2 śniadania). Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii lub biurze parafialnym. Należy również podać PESEL – potrzebny do ubezpieczenia.
 12. Do poniedziałku 28 maja lub do zamknięcia listy można zapisywać się na wyjazd na XXII. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych lub u ks. Marcina Przybylskiego. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny!
 13. Kandydatów do bierzmowania z klas II. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o godzinie 18.30 do kaplicy. Obecność obowiązkowa.
 14. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 15. Zapraszamy rodziców dzieci przedszkolnych do zapoznania się z ofertą naszego Parafialnego Przedszkola „Duszek”. Informacje można uzyskać oraz można zapisać dziecko do przedszkola od poniedziałku do piątku do godziny 15.00 w Przedszkolu (wejście od ulicy ks. Ziarniaka). Jest jeszcze kilka miejsc wolnych od września.
 16. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 17. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Lillę Idziaszek oraz Kazimierza Klarys. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 143