Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01 kwietnia 2018 roku

 1. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta życzymy, aby radość Wielkanocy napełniła Wasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego!
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy Księżom Wikariuszom za przygotowane liturgie, za ich przewodniczenie a ks. Marcinowi Łojko szczególnie za trud włożony w wystrój kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!
 3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania są o godzinie: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; nie ma Mszy św. o godzinie 8.00. Przypominamy, iż od 01 stycznia nie ma już w niedziele i święta dwóch Mszy św. po południu lecz jedna o godzinie 17.00. Również przypominamy, iż w dni powszednie Msze św. zasadniczo są w kaplicy. W kościele Msze św. są zawsze wieczorem w soboty, pierwsze piątki miesiąca lub w ważniejsze dni liturgiczne w ciągu roku.
 4. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. są według porządku niedzielnego, o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i o 17.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone zostają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 5. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 6. Litanię do św. Brata Alberta odmówimy we wtorek w łączności z Mszami św.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 2. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 do 17.00. Po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w I. sobotę miesiąca (07 kwietnia) od godziny 8.00.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 06 kwietnia o godzinie 19.00 na plebanii.
 5. Parafialny Punkt Caritas w kwietniu będzie nieczynny.
 6. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godzinie 15.00.
 7. W przyszłą niedzielę po mszach św. przedpołudniowych czynna będzie Biblioteka Parafialna.
 8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjna przeznaczona na remont dachu kościoła.
 9. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na kwiecień.
 10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Beatę Wybrańską, Wandę Szafarczyk, Krystiana Dragona, Mariusza Kaweckiego oraz Henryka Jędrzejewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 136