IV. Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 22 kwietnia 2018 roku

 1. Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkanocna – nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza – jest 55. Światowym Dniem Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele i rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 2. W poniedziałek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Archidiecezji i całej Ojczyzny.
 3. W poniedziałek 23 kwietnia w biurze Parafialnego Zespołu Caritas będzie kolejny dyżur prawnika. Porad prawnych udzielać będzie adwokat Karolina Korkowska-Krokos. Osoby potrzebujące porady prawnej zapraszamy do skorzystania z tej pomocy.
 4. W najbliższym tygodniu rozpoczynają się skrutynia dla kandydatów do bierzmowania. Harmonogram tych spotkań dostępny jest na facebooku w grupie dla bierzmowanych. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.
 5. Do wtorku 24 kwietnia można zapisywać się przez formularz elektroniczny na Pieszą Pielgrzymkę Młodych do Grobu św. Wojciecha (od 26 do 29 kwietnia). Link do formularza i szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej: https://bit.ly/2JjV5G7
 6. Rozpoczęcie Pieszej Pielgrzymki do Gniezna na Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w czwartek 26 kwietnia. Zapraszamy do udziału w dodatkowej Mszy św. w intencji pielgrzymów w czwartek 26 kwietnia o godzinie 9.00 w kościele.
 7. Ze względu na pielgrzymkę w piątek nie odbędzie się spotkanie dla młodych „Teologia przy kawie”.
 8. W sobotę w Gnieźnie liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Ks. Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich do udziału w Uroczystościach odpustowych w sobotę i niedzielę 28 i 29 kwietnia:
 • I. Nieszpory w sobotę w Katedrze Gnieźnieńskiej o godzinie 19.30; po ich zakończeniu około godziny 20.30 wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha, św. Jana Pawła II i innych polskich świętych i błogosławionych do kościoła Św. Michała, gdzie będzie całonocne czuwanie.
 • W niedzielę o godzinie 9.15 – procesja z kościoła św. Michała do Katedry i Msza św. na placu przed Katedrą.
 • O godzinie 16.00 II. Nieszpory o Św. Wojciechu, a po nich zgodnie z tradycją ks. Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.
 1. Z Inowrocławia organizowany jest wyjazd autokarowy na te Uroczystości. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 7.00, powrót do godziny 18.00. Zapisy przyjmuje proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego, ks. Paweł Kowalski, po każdej Mszy Św. Koszt wyjazdu 20 zł.
 2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze dodatek – książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitewnik na miesiąc maj.
 3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Benedyktę Jakubowską, Jerzego Dzięgielewskigo, Ryszarda Katulskiego oraz Edmunda Ozorowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 139