III. Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018 roku

  1. Dzisiejsza niedziela (15 kwietnia) jest Niedzielą Biblijną i II. Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W tym roku tematem tego dnia i całego Tygodnia Biblijnego jest List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
  2. Spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców przed pierwszą Komunią św. w poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele.
  3. Spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 20 kwietnia o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy.
  4. Młodzież zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która potrwa od 26 do 29 kwietnia. Hasłem będą słowa z Dziejów Apostolskich: „Pełni wesela i Ducha Świętego”. Po dojściu do Gniezna młodzież weźmie udział m.in. w Eucharystii, pikniku i koncercie zespołu Maleo Reggae Rockers. Zapisy do 24 kwietnia do południa wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej: https://bit.ly/2JjV5G7
  5. Zapraszamy również do udziału w autokarowej pielgrzymce do Gniezna na odpust Św. Wojciecha, biskupa i męczennika Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji, która jest organizowana z Inowrocławia. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w niedzielę 29 kwietnia o godzinie 7.00 powrót do godziny 18.00. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz parafii Chrystusa Miłosiernego Paweł Kowalski po każdej Mszy Św. Koszt wyjazdu 20 zł.
  6. Zapraszamy na 3-dniową pielgrzymkę autokarową śladami św. o. Maksymiliana Kolbego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dniach od 01. do 03. czerwca (piątek – sobota – niedziela po Bożym Ciele). Trasa pielgrzymki: Włocławek, Niepokalanów, Warszawa (w Warszawie m.in. Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Msza św. w Dniu Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie). Koszt wyjazdu 300 zł (ubezpieczenie, przejazd, wstępy do zwiedzanych obiektów, 2 noclegi, 2 obiadokolacje i 2 śniadania). Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii lub biurze parafialnym. Należy również podać PESEL – potrzebny do ubezpieczenia.
  7. Przyszła niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.
  8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. o tym, w jaki sposób najowocniej czytać Pismo św.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jacka Wacławskiego oraz Włodzimierza Piaseckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 138