II. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 08 kwietnia 2018 roku

 1. Dzisiaj II. Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godzinie 15.00.
 2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – składka inwestycyjna przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj (niedziela) po mszach św. przedpołudniowych czynna jest Biblioteka Parafialna.
 4. W poniedziałek 09 kwietnia obchodzimy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. prałat Leszek Kaczmarek zaprasza do kościoła Zwiastowania NMP na Uroczystości Odpustowe o godzinie 18.00.
 5. Zapraszamy na 3-dniową pielgrzymkę autokarową śladami św. o. Maksymiliana Kolbego i bł. Jerzego Popiełuszki w dniach od 01. do 03. czerwca (piątek – sobota – niedziela po Bożym Ciele). Trasę pielgrzymki rozpoczniemy na Tamie we Włocławku, dalej Niepokalanów, Warszawa a zakończymy Mszą św. w Dniu Dziękczynienia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Koszt wyjazdu 300 zł (ubezpieczenie, przejazd, wstępy do zwiedzanych obiektów, 2 noclegi, 2 obiadokolacje i 2 śniadania). Zapisy wraz z wpłatami w zakrystii lub biurze parafialnym. Należy również podać PESEL – potrzebny do ubezpieczenia.
 6. Półgodzinne spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych i ich rodziców w poniedziałek 09 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa!
 7. Spotkanie komitetów rodzicielskich dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 10 kwietnia o godzinie 19.00 na plebanii. Spotkanie organizacyjne wszystkich rodziców przed pierwszą Komunią w poniedziałek 16 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele.
 8. W piątek 13 kwietnia nie odbędzie się spotkanie „Teologia przy kawie”. Następne spotkanie będzie w piątek 20 kwietnia o godzinie 19.00.
 9. Młodzież zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha, która potrwa od 26 do 29 kwietnia. Hasłem będą słowa z Dziejów Apostolskich: „Pełni wesela i Ducha Świętego”. Po dojściu do Gniezna młodzież weźmie udział m.in. w Eucharystii, pikniku i koncercie zespołu Maleo Reggae Rockers. Zapisy do 24 kwietnia do południa wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 55 zł. Link do formularza i szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej: https://bit.ly/2JjV5G7
 10. Przyszła niedziela (15 kwietnia) jest Niedzielą Biblijną i II. Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. W tym roku tematem tego dnia i całego Tygodnia Biblijnego będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian.
 11. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest Boże Miłosierdzie. Jest także dwumiesięcznika Miłujcie się, w którym znajdziemy m.in. artykuł o ojcu Dolindo Routolo, autorze modlitwy: Jezu, Ty się tym zajmij!

Mały Płomień Ducha nr 137