5. Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

W poniedziałek 19 marca obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Suma odpustowa w parafii Św. Józefa o godzinie 18.30.

 1. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– W piątek 23 marca będzie tylko jedna Droga Krzyżowa – ulicami naszej Parafii – po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30. Serdecznie na nią zapraszamy!

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

 1. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie w najbliższy wtorek 20 marca: od godziny 9.00 do 10.00, od 16.00 do 17.00, od 17.30 do 18.00 i od 18.30 do 19.30. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej – także w innych parafiach – wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony w internecie oraz wydrukowany w „Płomieniu Ducha na niedzielę. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!
 2. Teologia przy kawiew piątek po Drodze Krzyżowej ulicami parafii na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 3. Dzisiaj (niedziela) podczas Mszy św. o godzinie 17.00 trzecie skrutynium katechumena, a w środę na Mszy o godzinie 18.00 nastąpi uroczyste przekazanie jemu Modlitwy Pańskiej. Zapraszamy do udziału w tych liturgiach wszystkich chętnych, a całą wspólnotę prosimy o modlitwę w intencji przygotowującego się do przyjęcia chrztu katechumena.
 4. Prosimy o zgłaszanie chorych spoza stałej listy do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną w najbliższą sobotę 24 marca od godziny 8.00.
 5. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 11.00 – poświęcenie palm oraz rozpoczęcie procesji przy zakrystii od ul. Ks. Ziarniaka.
 6. W Niedzielę Palmową (25 marca) przypada 33. Światowy Dzień Młodzieży. Ksiądz Prymas zachęca młodych, aby gromadzili się razem ze swymi duszpasterzami przy Chrystusie i w łączności z papieżem. W związku z tym MŁODZIEŻ Z DEKANATÓW INOWROCŁAWSKICH zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w naszym kościele o godzinie 17.00, na którą w sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania (wszystkie roczniki). Bezpośrednio po Eucharystii (około godziny 18.00) wyjazd do Kruszwicy. Powrót około 20.15. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 23 marca lub do zamknięcia listy.

Link do formularza: http://bit.ly/2Fw4ec4

 1. Parafialny Zespół Caritas w ramach swojej działalności będzie raz w miesiącu organizował nieodpłatnie spotkania w swoim biurze z prawnikiem. Najbliższy taki dyżur odbędzie się w poniedziałek 19 marca od godziny 15.00 do 17.00 w biurze Parafialnego Zespołu Caritas. Porad prawnych udzielać będzie adwokat Karolina Korkowska-Krokos. Osoby potrzebujące pomocy prawnej serdecznie zapraszamy do skorzystania z pomocy.
 2. W kościele Świętego Krzyża od wczoraj (soboty 17 marca) o godzinie 18.00 rozpoczęło się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Seminarium to potrwa 9 tygodni. Wszystkich chętnych Ojcowie Franciszkanie zapraszają w każdą sobotę o godzinie 18.00.
 3. Przypominamy, iż w nocy z soboty na niedzielę – z 24 na 25 marca – nastąpi zmiana czasu na letni, tzn. przesuwamy zegarek o jedną godzinę do przodu.
 4. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Św. Józef.
 5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Genowefę Płocek, Danutę Banaszak, Marię Kargulewicz, Szymona Kozłowskiego oraz Zdzisława Szczypińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha134