4. Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę – 2. miesiąca – ofiary z tacy przeznaczamy na remont dachu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest Biblioteka Parafialna.
 2. Od poniedziałku 12 do środy 14 marca potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla klas II. i III. gimnazjum. Szkoła podstawowa (oprócz klasy III. i VII.) nauki rekolekcyjne ma w kościele, natomiast klasy gimnazjalne, klasa III. podstawowa i klasa VII. w kaplicy. Nauki rekolekcyjne – we wszystkie dni ten sam program:

W kościele: klasa VI – godzina 9.00, klasa IV i V – godzina 10.30, Przedszkolaki, „0” i klasa I. i II. – godzina 12.00.

W kaplicy: klasa III. gimnazjalna – godzina 9.00, klasa II. gimnazjalna i klasa VII. podstawowa – godzina 10.30, klasa III. podstawowa – godzina 12.00.

Dodatkowo w poniedziałek i wtorek w Szkole podstawowej nr 8 (dawne gimnazjum nr 3) klasa II. gimnazjalna ma spotkanie o godzinie 9.00 a klasa III. gimnazjalna o godzinie 10.30.

Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w parafialnym piśmie: „Płomień Ducha na niedzielę”. Obecność na rekolekcjach jest obowiązkowa! Dzieci z przedszkoli oraz „0” według uznania rodziców – prosimy wówczas o przyprowadzenie tych dzieci. Przypominamy, że każdy uczeń na rekolekcje uczęszcza do swojej parafii.

 1. Modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00 w kaplicy. W kościele Świętego Krzyża od najbliższej soboty 17 marca o godzinie 18.00 rozpoczyna się Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich chętnych Ojcowie Franciszkanie zapraszają.
 2. Teologia przy kawie” w tym tygodniu będzie wyjątkowo w czwartek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Drogi Krzyżowe w piątki:

– dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.00,

– dla dzieci o godz. 16.30.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

 1. Prosimy o zgłaszania chorych spoza stałej listy do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną 24 marca – w sobotę przed Niedzielą Palmową od godziny 8.00.
 2. Już dziś informujemy, iż możliwość skorzystania ze spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii będzie we wtorek 20 marca. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej w naszej parafii i w innych parafiach naszego dekanatu wywieszony jest w gablotach ogłoszeń, zamieszczony na naszej stronie internetowej oraz wydrukowany w „Płomieniu Ducha na niedzielę”.
 3. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii będzie w piątek, 23 marca, po wieczornej Mszy św.
 4. W Niedzielę Palmową (25 marca) przypada 33. Światowy Dzień Młodzieży. Ksiądz Prymas zachęca młodych, aby gromadzili się razem ze swymi duszpasterzami przy Chrystusie i w łączności z papieżem. W związku z tym MŁODZIEŻ Z DEKANATÓW INOWROCŁAWSKICH zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy. Wyjazd poprzedzi Msza św. w intencji młodzieży w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godzinie 17.00. Bezpośrednio po Eucharystii (około godziny 18.00) wyjazd do Kruszwicy. Powrót około godziny 20.15. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 23 marca lub do zamknięcia listy.

Link do formularza: http://bit.ly/2Fw4ec4

 1. W naszej parafii jest sporo dzieci uczęszczających do szkoły muzycznej, oprócz tego jest dużo dzieci, które chętnie chciałyby śpiewać, dlatego zapraszamy wszystkie chętne dzieci – zarówno do śpiewu jak i do grania na instrumentach – w soboty od godziny 12.30 do 13.30 w bibliotece parafialnej.
 2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Jest także dwumiesięcznik poświęcony misjom Misyjne Drogi.
 3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Stanisławę Osińską, Mariannę Tabaczyńską, Stefanię Wilińską, Marię Rozpłochowską, Gotfryda Hanzlika, Arkadiusza Cieplika oraz Szymona Kozłowskiego, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 133