3. Niedziela Wielkiego Postu – 04 marca 2018 r.

 1. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 05 marca od godziny 17.00 do 18.00. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece-cegiełki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
 2. Za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian, będziemy się modlić w pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 3. Litanię do św. Brata Alberta odmówimy we wtorek w łączności z Mszami św.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00 w kaplicy.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci o godzinie 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 9 marca o godzinie 19.00 na plebanii.
 2. Z posługą sakramentalną do chorych Ks. Marcin Przybylski nawiedzi swoich chorych w sobotę 10 marca od godziny 8.00.
 3. W przyszłą niedzielę – 2. miesiąca – ofiary z tacy przeznaczamy na remont dachu kościoła. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych czynna będzie Biblioteka Parafialna.
 5. W przyszłym tygodniu (od poniedziałku 12 do środy 14 marca) potrwają rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych oraz dla klas II. i III. gimnazjalnych. Program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 6. W naszej parafii przygotowuje się do przyjęcia chrztu św. dorosły młodzieniec. Przez trzy kolejne niedziele począwszy od dzisiaj, na Mszy św. o godz. 17.00, odbywać się będą skrutynia, które mają za zadanie oczyścić umysł i serce wybranego do chrztu dorosłego katechumena oraz umocnić go w walce przeciw pokusom, aby jeszcze bardziej przylgnął do Chrystusa. Dokonuje się to poprzez konfrontację z konkretnymi tekstami z Ewangelii św. Jana. Zapraszamy do udziału w tej liturgii, a wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji kandydata do chrztu.
 7. Z okazji Dnia Kobiet i dla kobiet, we wtorek 6 marca o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej Policja, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz nasza Parafia organizujemy spotkanie pt. „Po pierwsze bezpieczeństwo”. Spotkanie przeznaczone jest jedynie dla kobiet (nie dla dzieci i nie dla panów). Panie serdecznie zapraszamy! Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii po Mszach św. jeszcze dzisiaj chęci uczestnictwa. Program i szczegóły spotkania na plakacie wywieszonym w gablotce ogłoszeń.
 8. Ojcowie Franciszkanie z parafii Świętego Krzyża w Inowrocławiu zapraszają na Kurs Przygotowania Dorosłych do sakramentu bierzmowania. Dotyczy to osób dorosłych, które ukończyły już katechizację w szkole i nie przyjęły tego sakramentu w normalnym czasie. Zapisy i przygotowanie rozpocznie się w dzisiejszą niedzielę 4 marca o godzinie 16.15 w salce parafialnej w domu klasztornym (plebania).
 9. W parafii Św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu (aula Katolickiej Szkoły Podstawowej przy parafii), w poniedziałek 5 marca o godzinie 19.00 organizowany jest pokaz filmu dokumentalnego: „Luter i rewolucja protestancka”. Darmowe bilety można otrzymać jeszcze dzisiaj w zakrystii po Mszach św.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. Tematem dzisiejszego numeru jest: Siła kobiet. W Płomienu Ducha na niedziele podane są intencje Żywego Różańca na marzec.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Słomoińską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 132