II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018 r.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

Drogi Krzyżowe w piątki: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci o godzinie 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego

nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

 1. W tym tygodniu przypada czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W I. czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. W I. piątek okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Z posługą sakramentalną do chorych w I. sobotę miesiąca (3 marca) ks. proboszcz i ks. Marcin Łojko udamy się od godziny 8.00. Marcin Przybylski nawiedzi swoich chorych w kolejną sobotę 10 marca od godziny 8.00.
 3. Spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym będzie w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00 w kaplicy.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 2 marca o godzinie 19.00 na plebanii.
 5. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
 6. Z okazji Dnia Kobiet i dla kobiet, we wtorek 6 marca o godzinie 17.00 w Sali konferencyjnej Policja, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz nasza Parafia organizujemy spotkanie pt. „Po pierwsze bezpieczeństwo”. Spotkanie przeznaczone jest jedynie dla kobiet (nie dla dzieci i nie dla panów). Panie serdecznie zapraszamy! Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w zakrystii po Mszach św. lub w biurze parafialnym do przyszłej niedzieli. Program i szczegóły spotkania na plakacie oraz w naszej gazetce parafialnej.
 7. Ojcowie Franciszkanie z parafii Świętego Krzyża w Inowrocławiu zapraszają na Kurs Przygotowania Dorosłych do sakramentu bierzmowania. Dotyczy to osób dorosłych, które ukończyły już katechizację w szkole i nie przyjęły tego sakramentu w normalnym czasie. Zapisy i przygotowanie rozpocznie się w przyszłą niedzielę 4 marca o godzinie 16.15 w salce parafialnej w domu klasztornym (plebania).
 8. W parafii Św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu (aula Katolickiej Szkoły Podstawowej przy parafii), w poniedziałek 5 marca o godzinie 19.00 organizowany jest pokaz filmu dokumentalnego: „Luter i rewolucja protestancka”. Darmowe bilety można otrzymać w zakrystii po Mszach św. do przyszłej niedzieli.
 9. W dzisiejszym numerze „Przewodnika katolickiego” dodatek: „5 minut z Bogiem”.
 10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Trando, Janinę Szutkowską, Krystynę Klat oraz Czesława Szwedek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 131