1. Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

  1. Kończymy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadził ks. Mariusz Marszałek. Dziękujemy ks. Mariuszowi za podjęty trud i życzymy szczególnego Bożego wsparcia w jego pracy duszpasterskiej. Ks. Mariusz jest autorem książki pt. „Kapłan według serca mego”, o błogosławionym księdzu Michale Sopoćce, który był spowiednikiem św. Siostry Faustyny i propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego. Pod chórem można nabyć książkę ks. Mariusza, a jeśli ktoś chce autograf ks. Mariusza, to zapraszamy z książką do zakrystii.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Drogi Krzyżowe w piątek: dla dorosłych po Mszach św. o godzinie 8.00 i o 17.00.

Dla dzieci w piątek o godzinie 16.30.

Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).

  1. Od ubiegłej niedzieli całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy jest codziennie, tzn. także w niedziele i święta. Wystawienie Najświętszego Sakramentu jest rano, zakończenie przed ostatnią Mszą św.
  2. Najbliższy piątek 23 lutego Ojciec św. Franciszek ogłosił Dniem Modlitwy i Postu o Pokój. W odpowiedzi na ten apel Ojca św. zachęcamy w piątek do modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. Apel Ojca św. zamieszczony jest w naszym dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedziele”.
  3. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00. Na spotkanie modlitewne prosimy o przyniesienie „Brewiarza dla świeckich”.
  4. Młodzież zapraszamy na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek 23 lutego o godzinie 19.00 na plebanii.
  5. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbędą się w dniach 15-27 stycznia 2019 r. Zgłoszenia do 24 lutego br. u ks. Marcina Przybylskiego. Spotkanie organizacyjne z diecezjalnym duszpasterzem młodych – ks. Wojciechem Orzechowskim – w piątek 23 lutego o godzinie 20.00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  6. Przypominamy o jałmużnie wielkopostnej. W kaplicy i w kościele można składać ofiary do skarbonek. Nasz Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także świece-cegiełki. Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc potrzebującym.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze m.in. o Ojcu św. Benedykcie XVI, który w ostatnim czasie we wzruszających słowach żegnał się z wiernymi na swoim ostatnim etapie drogi do domu Ojca.
  8. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Władysławę Woźniak, Aurelię Mazurek, Marię Koziarską, Bożenę Deptułę-Bratuń, Janinę Sawicką, Kazimierza Szymanowskiego oraz Gustawa Matwijczuka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 130