NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 STYCZNIA 2018 ROKU

 1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia. Chociaż – zgodnie z polską tradycją – kolędy śpiewamy aż do 2 lutego, to jednak od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły, przypominający i uobecniający publiczną działalność Pana Jezusa.
 2. W poniedziałek 8 stycznia na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 3. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 8 stycznia od godziny 17.00 do 18.00.
 4. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych zapraszamy na obowiązkowe spotkanie formacyjne w czwartek 11 stycznia o godzinie 18.45 do kaplicy (prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).
 5. Ofiary z przyszłej niedzieli, drugiej miesiąca, przeznaczamy na cele remontowo-inwestycyjne naszej parafii.
 6. W przyszłą niedzielę czynna będzie biblioteka parafialna po Mszach św. przedpołudniowych.
 7. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00. Pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedziele.
 8. W najbliższą sobotę 13 stycznia na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy gościć Braci Mniejszych (Franciszkanie) oraz młodzież franciszkańską z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów z Wronek pod Poznaniem. 15 minut przede Mszą będzie wprowadzenie w tematykę franciszkańskiego życia, o powołaniu, o żłóbku Greccio i o młodzieży franciszkańskiej. Po Mszy św. Bracia Franciszkanie zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na nabożeństwo adoracji żłóbka. Po raz pierwszy żłóbek zorganizował św. Franciszek z Asyżu, dlatego Franciszkanie są tymi, którzy w sposób szczególny kultywują tę tradycję. Pragniemy razem z nimi zatrzymać się przy żłóbku, zachwycić się tajemnicą Wcielenia i doświadczyć Bożej Miłości. Adoracja będzie połączeniem Słowa Bożego, medytacji, modlitwy i wspólnego śpiewania kolęd. Serdecznie na tę Mszę św. oraz adorację zapraszamy! Będzie także możliwość wsparcia Seminarium ofiarami do puszek po Mszy św. i po adoracji.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika katolickiego – tematem dzisiejszego numeru jest Kardynał Stefan Wyszyński. Plan kolędy na najbliższy czas podany jest w Płomieniu Ducha na niedzielę.
 10. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Chojnacką, Jadwigę Sochacką oraz Zenobiusza Sadeckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 124