IV. Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 roku

 1. Od poniedziałku 5 lutego powróci w dni powszednie popołudniowa Msza św. o godzinie 17.00. Tak więc Msze św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 5 lutego będą o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00; w soboty o godzinie 8.00 i 18.00 – w soboty nie ma Mszy św. o godzinie 17.00. Przypominamy jednocześnie, że w dni powszednie (oprócz świąt i uroczystości) Msze św. są w kaplicy.
 2. W czwartek 1 lutego przypada Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej w Gnieźnie. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy Świętej porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 3. W piątek – 2 lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwana popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele będą o godzinie 8.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tacy z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Na wieczorną Mszę św. o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie świec, które zostaną poświęcone podczas Mszy św. Po zakończeniu Mszy św. spotkanie dla rodziców. Jest to również pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek powracają spotkania „Teologia przy kawie”. Młodzież zapraszamy na plebanię na godzinę 19.30.
 5. W sobotę 3 lutego w liturgii obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika, za przyczyną którego Kościół prosi o uchronienie od chorób gardła. Na zakończenie Mszy św. o godzinie 8.00 będzie specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja.
 6. Z posługą sakramentalną do chorych w pierwszą sobotę miesiąca (3 lutego) udamy się od godziny 8.00.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się modlić za Piotra Bartoszcze – pierwszego przewodniczącego „NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych” z okazji jego 34. rocznicy śmierci. Serdecznie na tą Mszę św. zapraszamy, szczególnie rolników z naszej parafii.
 8. Jeszcze w tym tygodniu – ze względu na trwającą kolędę – biuro parafialne czynne będzie jedynie w sobotę od godziny 11.00 do 12.00. Od poniedziałku 5 lutego wracają normalne godziny urzędowania biura parafialnego, tzn. w poniedziałek, w środę i w piątek (oprócz pierwszego piątku miesiąca) od godziny 17.00 do 17.50 oraz w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
 9. Kolędę kończymy w czwartek 01 lutego. Jest to ostatni dzień wizyt duszpasterskich dedykowany także tym, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kolędy wcześniej. Jeśli będzie więcej chętnych, to dla tych osób będzie także możliwość kolędy w piątek 02 lutego.
 10. Plan kolędy:………
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w tym numerze dodatek: „5 minut z Bogiem”. W naszej gazetce parafialnej jest podany plan kolędy a także intencje Żywego Różańca na miesiąc luty.
 12. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marcina Brandt, Edmunda Bolińskiego oraz Adama Brzykcy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 127