IV. Niedziela Adwentu 24 grudnia 2017 roku

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim Parafianom oraz Gościom składamy serdeczne życzenia. Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa spocznie na Was i ożywi Wasze życie. Miłosierny, troskliwy i czuły Bóg, który zamieszkał pośród nas, niech chroni i strzeże Waszego życia! Napełnia serca radością, pokojem i darzy zdrowiem w nowym, 2018 roku. Niech te Święta będą czasem zbliżenia się do Boga i do drugiego człowieka. Modlimy się o to i dla Was.
 2. Dzisiejsza IV. Niedziela Adwentu jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. są o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godzinie 16.00 i 18.00. O północy zapraszamy na tradycyjną Pasterkę. Składka z tacy podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 3. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia (25 grudnia) Msze święte tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. W I. Święto jest również Msza św. o godzinie 8.00! We wtorek, w Święto św. Szczepana (II. Święto – 26 grudnia) Msze św. są również według porządku niedzielnego.
 4. W II. Święto – 26 grudnia – mija czwarta rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Resiaka, pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła. Za śp. Księdza Prałata będzie sprawowana Msza św. o godzinie 9.30.
 5. Spotkanie opłatkowe grup apostolskich parafii: Żywego Różańca, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Diakonii Domu Bożego oraz kaplicy będzie w czwartek 28 grudnia po Mszy św. porannej ok. godziny 8.30. Tradycyjnie prosimy te Wspólnoty o pomoc w zorganizowaniu tego spotkania.
 6. W zakrystii można nabywać jeszcze poświęcone opłatki.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny – kończymy Rok Pański 2017. Na ostatniej w tym roku Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 8. Z powodu kolędy, od środy 27 grudnia – do końca stycznia, w dni powszednie Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne będzie jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00; pilne sprawy można załatwiać po Mszach św. porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach św. przedpołudniowych w niedzielę.
 9. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane „kolędą”. W tych dniach bezpośrednio po Bożym Narodzeniu nawiedzimy najpierw te domy i mieszkania, z których otrzymaliśmy dodatkowe zaproszenia. Normalny program kolędy rozpoczniemy od 2 stycznia. Ulice, które w tym roku nawiedzimy, są podane w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę.
 10. Parafialny Zespół Caritas organizuje w ostatni weekend karnawału, 9 lutego 2018 roku, II. Bal charytatywny. Dochód ze sprzedaży cegiełek zasili konto Parafialnego Oddziału Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla najuboższych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Szczegóły podane są na wkładce do dzisiejszego Płomienia Ducha na niedzielę.
 11. Rodziców dzieci klas II. Szkół Podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili dzieci do Pierwszej Komunii św. w 2019 roku, mogą pobrać z zakrystii formularze zgłoszeniowe.
 12. Wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych do Bazylei w środę 27 grudnia o godzinie 12.30 z parkingu przy kościele.
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego główny temat obecnego numeru to Boże Narodzenie. W naszym parafialnym pisemku Płomień Ducha na niedzielę podany jest ponownie wykaz ulic, na których w tym roku będzie kolęda oraz zaproszenie na dodatkowe odwiedziny duszpasterskie. Są również podane zmiany w godzinach Mszy św., które będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 r.

Mały Płomień Ducha nr 122