III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2017 roku

  1. Zachęcamy do udziału w ostatnich Mszach św. roratnich o godzinie 18.00. Ostatnie Roraty są w piątek o godzinie 18.00.
  2. W tym tygodniu będzie możliwość skorzystania w naszej parafii z adwentowego sakramentu pokuty w ŚRODĘ, z zaproszonymi kapłanami z innych parafii: od godziny 15.00 do 16.00, od 16.30 do 17.30 i od 18.30 do 20.00. W pozostałe dni przed Wigilią będziemy spowiadali (jedynie kapłani z parafii): w czwartek, piątek i w sobotę: od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Prosimy wszystkich, aby wykorzystać ten czas i nie czekać do ostatniej chwili na skorzystanie z Sakramentu Pokuty! Plan tych spowiedzi zamieszczony jest w dzisiejszym numerze naszego parafialnego pisma „Płomień Ducha na niedzielę”. Jest tam również plan spowiedzi w pozostałych inowrocławskich parafiach.
  3. W związku ze spowiedziami w naszej parafii i w dekanacie, w tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie w poniedziałek i w piątek; w środę i w sobotę biuro będzie nieczynne. Po Świętach do końca kolędy biuro parafialne będzie czynne jedynie w soboty; pilne sprawy będzie można załatwiać również po Mszach św. w zakrystii.
  4. Pod chórem, w zakrystii i w biurze parafialnym nadal można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritasu.
  5. Pielgrzymów Grupy Regionalnej Inowrocław i młodzież związaną z Duszpasterstwem Młodzieży DOMino zapraszamy na spotkanie opłatkowe w piątek 22 grudnia na godzinę 19.15 do sali konferencyjnej.
  6. Parafialny Zespół Caritas organizuje w ostatni weekend karnawału, 9 lutego 2018 roku, II. Bal charytatywny. Sprzedaż biletów-cegiełek wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozpoczną od Świat Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży cegiełek zasili konto Parafialnego Oddziału Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla najuboższych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.
  7. Przyszła niedziela jest Wigilią Bożego Narodzenia. Msze św. będą jedynie o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00 i 18.00. O północy z niedzieli na poniedziałek zapraszamy na tradycyjną Pasterkę.
  8. W przyszły poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte w Boże Narodzenie tak, jak w niedziele, tzn. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. W I. Święto będzie również Msza św. o godzinie 8.00! We wtorek 26 grudnia, w święto św. Szczepana Msze św. również według porządku niedzielnego.
  9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego głównym tematem obecnego numeru jest choroba Alzheimera.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Głowacką, Marię Elminowską oraz Alicję Wójtowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 121