II. Niedziela Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny 31 grudnia 2017 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny oraz kończymy Rok Pański 2017. Na ostatniej w tym roku Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku; po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pokutno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2018 i świętujemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia jest także Światowym Dniem Modlitw o Pokój. Od jutra, 1 stycznia – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – wchodzi nowy harmonogram Mszy Świętych. Msze Święte jutro w Nowy Rok i w następną niedzielę będą o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Jutro jest również Msza Święta o godzinie 8.00. Po Mszy Świętej o godzinie 9.30 będzie nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku.
 3. Z powodu kolędy do końca stycznia, w dni powszednie Msze Święte będą jedynie o godzinie 8.00 i 18.00 – nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17.00. Do zakończenia kolędy biuro parafialne czynne jest jedynie w soboty od godziny 11.00 do 12.00 – w tym tygodniu nie będzie jednak czynne w sobotę, gdyż wypada Uroczystość Trzech Króli; pilne sprawy można załatwiać po Mszach Świętych porannych w dni powszednie, czyli około godziny 8.30 oraz po Mszach Świętych przedpołudniowych w niedzielę.
 4. Od wtorku 2 stycznia rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane „kolędą”. Przyjęcie kapłana z wizytą duszpasterską jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła domowego z Kościołem parafialnym, a tym samym diecezjalnym i powszechnym. Jeśli będzie to możliwe, m.in. z powodu lekcji religii w szkole Księży Wikariuszy, będziemy starali się rozpoczynać kolędę od godziny 15.00. Tutaj mogą wyniknąć pewne niedogodności – niektórzy przecież pracują do późniejszych godzin. W takich przypadkach prosimy poinformować sąsiadów, abyśmy przyszli pod koniec dnia kolędowego. Dla tych, którzy z jakichś powodów nie będą mogli przyjąć kapłana z błogosławieństwem oraz dla chętnych z pozostałej części parafii, której w tym roku nie będziemy nawiedzali, będzie dodatkowy dzień na zakończenie kolędy na przełomie stycznia i lutego.
 5. We wtorek po Mszy Świętej o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej porannej, za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej. Okazja do spowiedzi św. od godziny 17.30.
 8. Ze względu na kolędę oraz Uroczystość Trzech Króli w pierwszą sobotę miesiąca (6 stycznia) nie ma nawiedzenia chorych z posługą sakramentalną.
 9. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Piątkowa wieczorna Msza Święta o godzinie 18.00 jest również z tej Uroczystości. Ponieważ 6 stycznia to także Misyjny Dzień Dzieci, składka przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy. U ministrantów będzie można nabyć poświęcone kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji zasilą fundusz ministrancki.
 10. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 8 stycznia od godziny 17.00 do 18.00.
 11. Plan kolędy na najbliższy tydzień (w Płomieniu Ducha na niedzielę, w gablotkach ogłoszeń oraz w internecie podany jest do soboty 13 stycznia):
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego w obecnym numerze znajdziemy m.in. Przewodnik po kolędzie – czyli jak przyjąć księdza i nie zmęczyć siebie i jego. Intencje Żywego Różańca na styczeń podane są w dzisiejszym numerze Płomienia Ducha na niedzielę.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jerzego Nowackiego oraz Ryszarda Raubo. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 123