II. Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 roku

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach. Roraty w naszej parafii są sprawowane w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 17.00. Od poniedziałku do piątku Msza św. o godzinie 17.00 sprawowana jest w kaplicy.
 2. Parafialny Punkt Caritas prowadzi Adwentową Akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w nią.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 miała być odprawiona Msza św. za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Przez niedopatrzenie z naszej strony, za które serdecznie przepraszamy, ta Msza św. nie została odprawiona. Dlatego za te osoby, których imiona i nazwiska złożono w poniedziałek do koszyczka wystawionego przed ołtarzem, będzie odprawiona Mszy św. w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 17.00.
 4. W zakrystii lub w biurze parafialnym można zgłaszać chorych spoza stałej listy chorych, do których chodzimy w I. soboty miesiąca. Z posługą sakramentalną księża odwiedzą tych dodatkowych chorych w sobotę 16 grudnia od godziny 8.00.
 5. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 6. W dzisiejszą niedzielę zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Pod chórem, w zakrystii lub w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. Młodzież zapraszamy na „Teologię przy kawie”. W piątek 15 grudnia w ramach spotkania jeden z uczestników przyjęty zostanie do katechumenatu. Zapraszamy do udziału i do modlitwy w jego intencji! Początek o 19.15 w kaplicy.
 9. Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Bazylei na Europejskie Spotkania Młodych Taizé. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim.
 10. Wzorem ubiegłego roku działający przy naszej parafii Parafialny Zespół Caritas organizuje w ostatni weekend karnawału – tj. 9 lutego 2018 roku, II Bal charytatywny. Sprzedaż biletów-cegiełek wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas rozpoczną od Świat Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży cegiełek zasili konto Parafialnego Oddziału Caritas z przeznaczeniem na pomoc dla najuboższych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie.
 11. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza zainteresowanych duchowością franciszkańską w sobotę (16 grudnia) po Mszy św. o godzinie 8.00 w kościele Św. Mikołaja do salki.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W nowym numerze m.in. o Tajemnicy spowiedzi św. – kogo i w jakim stopniu obowiązuje? Jest również nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się, w którym znajdziemy m.in. artykuł o tym, w jaki wyjątkowy sposób w XX wieku modlitwa różańcowa okazała swoją moc. W naszej parafialnej gazetce podane są terminy i godziny spowiedzi św. adwentowych w naszej i sąsiednich parafiach. Prosimy wszystkich, aby wykorzystać ten czas i nie czekać do ostatniej chwili na skorzystanie z Sakramentu Pokuty!
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mariannę Wiszowaty, Andrzeja Bytnera oraz Mieczysława Czarneckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 120

Informacje o spotkaniach kandydatów do bierzmowania:

Kandydatki z grup św. Mariam Baouardy, bł. Karoliny Kózkówny i bł. Chiary Luce Badano zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 13 grudnia o godzinie 19.00 do kaplicy. (Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).

Kandydatów z grup św. José Sáncheza del Río, bł. Pier Giorgia Frassatiego i sł. Bożego Carla Acutiza zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 14  grudnia o godzinie 19.00 do kaplicy. (Prosimy o zabranie Nowego Testamentu i wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).