I. Niedziela Adwentu 03 grudnia 2017 roku

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W zakrystii i w biurze parafialnym można nabywać poświęcone opłatki (które dzisiaj święcimy na zakończenie każdej Mszy św.) w cenie 2 zł za komplet (w komplecie 3 duże opłatki i 2 małe) oraz świece „Caritasu” Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – małe świece w cenie 7 zł oraz kilka wzorów dużych w cenie 13 zł. Świece będą rozprowadzane także przy wyjściu z kościoła przez Parafialny Zespół Caritas.
 2. Podobnie jak w roku ubiegłym od dzisiejszej niedzieli Parafialny Zespół „Caritas” rusza z kolejną edycją świątecznej paczki pod hasłem: “Być dobrym jak chleb“. Od dziś można zabierać z drzewka adwentowego serca z konkretna formą przygotowania paczki. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia tego pięknego dzieła miłosierdzia. Oprócz drzewka adwentowego do skarbon w kościele i w kaplicy można składać ofiary na ten cel. Ofiary za świece Caritasu ponad ustaloną cenę, również będą przeznaczone na pomoc dla potrzebujących.
 3. Do udziału we Mszach Świętych ku czci Matki Bożej w Adwencie, tzw. Roratach zapraszamy dzieci, młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) i dorosłych. Dzieci zachęcamy do przygotowania i przychodzenie na Roraty z lampionami. W tym roku Roraty w naszej parafii będą się odbywać pod hasłem: „Św. Józef – Strażnik Skarbów”. Roraty w naszej parafii będą sprawowane w kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 a w sobotę o godzinie 17.00. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. losować będziemy ikonę św. Józefa, która pielgrzymować będzie po naszej parafii. W tym tygodniu wyjątkowo w poniedziałek nie będzie Mszy św. roratniej. Za to dzieci zapraszamy w poniedziałek na godzinę 17.00 na spotkanie mikołajkowe do Sali Konferencyjnej.
 4. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 4 grudnia od godziny 17.00 do 18.00.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego pod chórem.
 6. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta oraz będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca w łączności z Mszami św., za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godzinie 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki. Po Mszy św. spotkanie z ich rodzicami. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Będzie to okazja do przekazania alb. Z okazji Uroczystości, w piątek biuro parafialne jest nieczynne.
 9. Teologia przy kawie w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę o godzinie 19.00 w kaplicy.
 11. Biblioteka Parafialna czynna będzie za tydzień po Mszach św. przedpołudniowych.
 12. Za tydzień zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze przeczytamy m.in. o gorzkiej sprawie wolnych niedziel.

I Niedziela Adwentu 3 – 10 grudnia 2017 r