XXXIII. Niedziela Zwykła – 19 listopada 2017 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który głosi homilie oraz po Mszach św. rozprowadza kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach. Za ofiary na rzecz Ojców Oblatów składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III. odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 19 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 11.00 w kościele.
 3. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII. SP i II. gimnazjalnych odbędzie się również dzisiaj, 19 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 12.30 w kościele.
 4. Z okazji patronki kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbędzie się Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu w piątek 24 listopada o godzinie 17.00. Do wspólnej modlitwy i na spotkanie przy stole zaprasza ks. kan. Paweł Kowalski, diecezjalny duszpasterz kolejarzy.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Szkołę Modlitwy „Samuel” w sobotę 25 listopada do parafii p.w. Imienia NMP (Ruina). Rozpoczęcie Mszą Św. o godzinie 18.00 a następnie spotkanie formacyjne.
 6. Spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego w dzisiejszą niedzielę 19 listopada o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę 26. listopada.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. w środę 22 listopada o godzinie 18.45 do kaplicy.
 8. „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania. Uroczystość ta jest to również święto patronalne ministrantów i lektorów. Na Mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się przyjęcie do tego grona dotychczasowych kandydatek i kandydatów.
 10. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to szczególny dzień zwracający naszą uwagę na Boga, który jest naszym Królem i Panem. Pismo Święte jest tego znakiem. Dlatego w przyszłą niedzielę dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone modlitewniki jako małe „święte księgi” na ich miarę. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 11. Parafia wraz z różnymi Służbami: Policją, Strażą Miejską, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Strażą Pożarną organizuje dla dzieci Mikołajki w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej. W programie pokazy, zabawy i słodki poczęstunek. Zapraszamy dzieci, aby przyniosły swój rysunek pt. „Bezpieczny Mikołaj”. Autorzy prac otrzymają upominki. Dla wszystkich dzieci gadżety i upominki. Dzieci serdecznie zapraszamy. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym uczestnictwa do niedzieli 3 grudnia.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tematem obecnego numeru Przewodnika Katolickiego jest Światowy Dzień Ubogich.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jana Zelmanowskiego oraz Henryka Zimmer. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 115