XXXII. Niedziela Zwykła – 12 listopada 2017 roku

 1. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Biblioteka Parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. dopołudniowych.
 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca nas do wsparcia materialnego potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel do puszek 2.020 zł. Można to zrobić także wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT – 2,46 zł brutto). Za pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne w czwartek 16 listopada o godzinie 18.30 w Sali konferencyjnej.
 5. W piątek 17 listopada przypada w naszej parafii drugi dzień całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach całodziennych adoracji w naszej Archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja w naszej kaplicy od godziny 8.30 do 17.00. W naszej parafii całodzienna adoracja jest każdego dnia od poniedziałku do soboty, jednakże zapraszamy szczególnie w piątek, aby modlitewnie łączyć się z naszym Kościołem diecezjalnym.
 6. Osoby przygotowujące się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, które nie ukończyły kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy na katechezę w przyszłą niedzielę 19 listopada o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej.
 7. Do 15 listopada można się zapisywać na wyjazd do Mogilna na Święto Młodych z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny (wyjazd w sobotę 18 listopada). Link do formularza http://bit.ly/2z9iF3N. Szczegóły na fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych i u ks. Marcina Przybylskiego.
 8. Zainteresowanych wyjazdem na Europejskie Spotkanie Młodych w Bazylei zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek 17 listopada o godzinie 18.30 w Sali konferencyjnej. Po zakończeniu młodzież zapraszamy na spotkanie pt. „Teologia przy kawie” na plebanię.
 9. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III. odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 11.00 w kościele.
 10. Spotkanie informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII. SP i II. gimnazjalnych odbędzie się również w przyszłą niedzielę 19 listopada bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 12.30 w kościele.
 11. Szanownych Parafian prosimy o nie zabieranie spod chóru materiałów formacyjnych dla dzieci pierwszokomunijnych! (Imienne w pudełkach)
 12. W przyszłą niedzielę 19 listopada będziemy gościli w naszej parafii Ojca Oblata z Laskowic, który wygłosi homilie oraz będzie rozprowadzał kalendarze oblackie. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na dzieła prowadzone przez Ojców Oblatów, którzy przez wiele lat byli kustoszami Sanktuarium w Markowicach.
 13. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską na spotkanie w III. sobotę miesiąca (18 listopada) po porannej Mszy św. o godzinie 8.00 do salki przy kościele św. Mikołaja.
 14. Z okazji patronki kolejarzy Św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin w kościele Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu w piątek 24 listopada o godzinie 17.00. Do wspólnej modlitwy i na spotkanie przy stole zaprasza ks. kan. Paweł Kowalski, diecezjalny duszpasterz kolejarzy.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego. Jest również nowy numer dwumiesięcznika Misyjne Drogi.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Teresę Krostę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Spotkania przed bierzmowaniem:

Kandydatki z grup św. Mariam Baouardy, bł. Karoliny Kózkówny i bł. Chiary Luce Badano zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 15 listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. (Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).

Kandydatów z grup św. José Sáncheza del Río, bł. Pier Giorgia Frassatiego i sł. Bożego Carla Acutiza zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 16 listopada o godzinie 18.45 do kaplicy. (Prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).

Mały Płomień Ducha nr 115