XXXI. Niedziela Zwykła – 05 listopada 2017 roku

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca nas do wsparcia materialnego potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj po Mszach św. będziemy mogli złożyć na ten cel datek do puszek. Można to zrobić także wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT – 2,46 zł brutto). Za pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W środę 08 listopada zakończymy Wymienianki jednorazowe. Modlitwa różańcowa za zmarłych jest codziennie do środy o godzinie 7.30 i 17.30. Dziękujemy Parafianom za świadectwo pamięci o zmarłych, za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Można jeszcze złożyć Wymienianki roczne, którymi zaczniemy modlić się według nowego formularza od przyszłej niedzieli.
 3. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 06 października od godziny 17.00 do 18.00.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego na stoliku pod chórem.
 5. Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 6. W sobotę 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą o godzinie 8.00, 9.30, 17.00 i 18.00. Msza św. o godzinie 9.30 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy oddali za nią swoje życie.
 7. W sobotę za przyczyną św. Marcina z Tours na Mszy św. o godzinie 9.30 będziemy się modlić także w intencji ks. Marcina Łojko i ks. Marcina Przybylskiego z okazji ich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji.
 8. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystię w sobotę o godzinie 19.30 w kaplicy. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą się uczyć modlitwy psalmami.
 9. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych.
 10. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczamy na cele inwestycyjne parafii.
 11. W dzisiejszą niedzielę (5 listopada) rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej pod kościołem. Kolejne spotkania w niedziele: 19 i 26 listopada, 3, 10 i 17 grudnia.
 12. W Inowrocławiu działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei (Szwajcaria). Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro). Zapisy do 30 listopada przez formularz elektroniczny! (link: http://tnij.at/196809). Bliższe szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego (tel. 697 584 097). Spotkanie informacyjne w piątek 17 listopada o godzinie 18.30 w Sali konferencyjnej.
 13. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw spotka się z Małgorzatą Hutek (kompozytorką i wokalistką jazzową), a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny, której przewodniczyć będą duszpasterze ledniccy. Po Mszy św. posiłek i uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Wyjazd w sobotę 18 listopada o godzinie 8.45 sprzed naszego kościoła (autobus zatrzyma się także na parkingu przy „Ruinie” i na przystanku przy kościele św. Jadwigi). Koszt: 20 zł. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 15 listopada (link: http://bit.ly/2z9iF3N). Osoby niepełnoletnie muszą przynieść zgody na udział w pielgrzymce od rodziców. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych oraz u ks. Marcina Przybylskiego.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie Przewodnika Katolickiego.
 15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Romana Głowackiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 115