Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 26 listopada 2017 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i akt oddania. Uroczystość ta jest to również święto patronalne ministrantów i lektorów. Na Mszy św. o godzinie 11.00 odbędzie się przyjęcie do tego grona dotychczasowych kandydatek i kandydatów.
 2. Dzieci przygotowujące się do I. Komunii św. otrzymają dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone książeczki. Od tego dnia mają być dla nich pomocą w modlitwie i nasłuchiwaniu Pana Boga, który powinien królować w ich myśleniu i działaniu.
 3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas II. gimnazjalnych we wtorek 28 listopada o godzinie 18.45 w kaplicy. Zapraszamy na nie także kandydatów z klas VII., którzy z różnych przyczyn nie mogli być na spotkaniu w zeszłym tygodniu.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Nabożeństwo Słowa Bożego w czwartek 30 listopada po Mszy św. o godzinie 18.00 do kaplicy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Przypominamy, że w pierwszy piątek miesiąca biuro parafialne jest nieczynne.
 6. Do chorych z posługą sakramentalną Kapłani udadzą się w sobotę 2 grudnia od godziny 8.00.
 7. W czwartek 30 listopada mija 55 lat święceń kapłańskich ks. Piotra Franków. Z tego powodu uroczysta, jubileuszowa Msza św. sprawowana przez ks. Piotra będzie w najbliższą sobotę 2 grudnia o godzinie 12.00 w kościele. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z ks. Piotrem i w Jego intencji.
 8. DM DOMino zaprasza na czuwanie modlitewne inaugurujące tegoroczny Adwent. W programie konferencja, adoracja, okazja do spowiedzi i nieszpory z I. Niedzieli Adwentu. Początek w sobotę 2 grudnia o godzinie 19.00 w kaplicy. Młodzież serdecznie zapraszamy!
 9. Młodzież zachęcamy do udziału w Dniach Radości (Rekolekcjach Adwentowych) od 8 do 10 grudnia w Złotnikach Kujawskich. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego lub na fb DM DOMino.
 10. Do końca listopada można zapisywać się na wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei. Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 2 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro.) Zgłoszeń można dokonywać przez formularz elektroniczny (link: http://tnij.at/196809). Szczegóły i zapisy: ks. Marcin Przybylski (tel. 697 584 097).
 11. Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii lub w biurze parafialnym nabywać poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”. Świece będą rozprowadzane także po Mszach św. przy wyjściach z kościoła przez wolontariuszy „Parafialnego Zespołu Caritas”.
 12. Parafia wraz z różnymi Służbami: Policją, Strażą Miejską, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Strażą Pożarną organizuje dla dzieci Mikołajki w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej. W programie pokazy, zabawy i słodki poczęstunek. Zapraszamy dzieci, aby przyniosły swój rysunek pt. „Bezpieczny Mikołaj”. Autorzy prac otrzymają upominki. Dla wszystkich dzieci gadżety i upominki. Dzieci serdecznie zapraszamy. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w biurze parafialnym uczestnictwa do przyszłej niedzieli 3 grudnia.
 13. Od kilku lat nasza Parafia posiada relikwie Św. Brata Alberta. 25 grudnia ubiegłego roku w polskim Kościele rozpoczął się rok Jemu poświęcony, który zostanie zakończony w Boże Narodzenie tego roku. NaszParafialny Punkt „Caritas”, któremu patronuje św. Brat Albert, od przyszłej niedzieli rozpocznie – jak każdego roku – adwentową akcję pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, aby przygotować paczki na Święta dla osób i rodzin potrzebujących, będą prowadzone różne inicjatywy, i tak: od przyszłej niedzieli w kościele będzie postawione specjalne adwentowe drzewko, na którym będą zawieszone serduszka z konkretnymi propozycjami paczek,  do skarbonki w kościele i kaplicy można składać dobrowolne ofiary przeznaczone również na ten cel, po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będą rozprowadzane przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas świece Caritasu. Ponieważ nie jesteśmy w stanie rozeznać wszystkich sytuacji osób potrzebujących, dlatego prosimy parafian, aby zgłaszać do ks. Marcina Łojko osoby i rodziny, które są w trudnej sytuacji życiowej.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem”. W „Płomieniu Ducha na niedzielę” podane są intencje Żywego Różańca na grudzień.
 15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Magdalenę Kuś, Annę Burak oraz Tadeusza Żelaznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 118