XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2017 roku

 1. Dzisiaj, na zakończenie Tygodnia Misyjnego gościmy w naszej parafii – podobnie jak w roku ubiegłym – ks. Aleksandra Hamalijczuka, kapłana diecezji Łuckiej na Wołyniu. Ks. Aleksander głosi homilie, a po Mszach św. możemy go wspomóc ofiarami składanymi do puszek. Ks. Aleksandra serdecznie witamy i dziękujemy wszystkim za pomoc dla niego.
 2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe sprawowane będą w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.30.
 3. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30, 16.00 i 18.00. Msza św. we wtorek o godzinie 18.00 również będzie z tej Uroczystości. Na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta. Godziny nabożeństw na innych cmentarzach inowrocławskich podane są w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.
 4. Od 1 do 8 listopada każdego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych za nawiedzenie cmentarza, odmówienia tam jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych oraz spełnienie pozostałych warunków odpustu, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 5. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać nadal Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec za zmarłych z Wymienianek będziemy odmawiać: 2 (czwartek), 3 (piątek), 4 (sobota), 6 (poniedziałek), 7 (wtorek) i 8 (środa) listopada o godzinie 7.30 i 17.30. Z tego powodu wszystkie Msze św. w tych dniach będą odprawiane w kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tak jak zawsze w kaplicy.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30. Przypominamy, że w pierwszy piątek miesiąca biuro parafialne jest nieczynne.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży DOMino zaprasza na spotkanie modlitewne zatytułowane „Serce mówi do serca” – w pierwszy piątek miesiąca (3 listopada) na godzinę 19.00 do kaplicy.
 8. Do chorych z posługą sakramentalną Kapłani udadzą się w sobotę 4 listopada od godziny 8.00.
 9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystię w sobotę o godzinie 19.30 w kaplicy. Zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą się uczyć modlitwy psalmami.
 10. We wtorek 31 października po raz kolejny odbędzie się Noc Świętych. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 w kościele Zwiastowania NMP. Szczegółowy plan podany jest w naszej parafialnej gazetce „Płomień Ducha na niedzielę”.
 11. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła są zbierane po raz ostatni podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy osoby pełnoletnie do włączenia się w tę akcję ochrony życia poczętego.
 12. W Inowrocławiu działa Punkt Przygotowań do wyjazdu na Europejskie Spotkania Młodych w Bazylei (Szwajcaria). Pielgrzymka potrwa od 27 grudnia do 1 stycznia. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby w wieku od 16 do 35 lat (koszt 350 zł + 60 euro). Zapisy do 30 listopada przez formularz elektroniczny! (link: http://tnij.at/196809). Bliższe szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego (tel. 697 584 097). Spotkanie informacyjne w piątek 17 listopada o godzinie 18.30 w Sali konferencyjnej.
 13. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz organizacji Kościół w potrzebie, która w ostatnim czasie najbardziej angażuje się w pomoc w Syrii.
 14. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w niedzielę 5 listopada o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej pod kościołem. Kolejne spotkania w niedziele: 19 i 26 listopada, 3, 10 i 17 grudnia.
 15. W dzisiejszym Przewodniku Katolickim dodatek 5 minut z Bogiem.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Marię Lisiak oraz Leszka Buczkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 114