XXVIII. Niedziela Zwykła – 15 października 2017 roku

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowo-inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!
 2. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która w ostatnich latach z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie dzisiaj 15 października po Mszy św. o godzinie 11.00 do kaplicy.
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone do puszek z okazji Dnia Papieskiego. Na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin nasza Parafia zebrała 1.720,00 zł.
 4. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce jest dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce.
 5. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie w kościele o godzinie 17.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 6. W związku z przypadającym dzisiaj 15 października dniem dziecka utraconego w poniedziałek 16 października o godzinie 10.00 na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu odbędzie się pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci, a o godzinie 19.00 w Kaplicy Szpitalnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców i rodzin tych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego zaprasza ks. Romuald Karmoliński – kapelan szpitala.
 7. Jutro, w poniedziałek 16 października, przypada setna rocznica założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana Marię Kolbego. Serdecznie zapraszamy szczególnie na modlitwę różańcową, w trakcie której będziemy modlić się szczególnie za Rycerstwo.
 8. W czwartek 19 października w liturgii przypada wspomnienie bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się w naszym kościele. Na zakończenie Mszy św. porannej odmówimy litanię za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego a po każdej Mszy św. będziemy mogli uczcić Jego relikwie.
 9. Ze względu na wyjazd ks. Marcina Przybylskiego w najbliższy piątek nie odbędzie się spotkanie DM DOMino („Teologia przy kawie”).
 10. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystię w sobotę o godzinie 19.30 w kaplicy.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło w ostatnim czasie Meksyk, Ksiądz Prymas prosi o przeprowadzenie po Mszach św. składki do puszek. Zebrane datki będą przekazane za pośrednictwem Caritas dla poszkodowanych. Można również włączyć się w akcję pomocy wysyłając SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 z Vat) podając hasło MEKSYK.

 

 1. Tradycyjnie Stacja Krwiodawstwa zwróciła się do nas z prośbą o możliwość przeprowadzenia akcji oddawania krwi w przyszłą niedzielę 22 października, od godziny 8.30 do 14.00. Autobus będzie stał na placu przed kościołem. Osoby, które mogą oddać krew, serdecznie zapraszamy do podzielenia się tym darem miłości. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.
 2. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i o modlitwie za zmarłych. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie liczby pojedynczej. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.
 3. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła przez wszystkie niedziele października są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą “Zatrzymaj aborcję”. Przy podpisie należy podać: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, PESEL oraz podpisać się. Może to uczynić jedynie osoba pełnoletnia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ochrony życia poczętego.
 4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest marnotrawstwo jedzenia. Jest również kolejny numer dwumiesięcznika Miłujcie się – w obecnym numerze znajdziemy artykuły o Fatimie, próbę odpowiedzi na pytanie: Co nas czeka po śmierci, a także czy Islam jest religią pokoju.
 5. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krystynę Piechaczek, Floriana Woźniaka, Teresę Śmiesz, Teresę Radzikowską, Mariana Woźniaka oraz Marię Karczewską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Mały Płomień Ducha nr 112

Spotkania przed bierzmowaniem:

 

Kandydatki z grup św. Mariam Baouardy, bł. Karoliny Kózkówny i bł. Chiary Luce Badano zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę o godzinie 18.45 do kaplicy (prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).

Kandydatów z grup św. José Sáncheza del Río, bł. Pier Giorgia Frassatiego i sł. Bożego Carla Acutiza zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek o godzinie 18.45 do kaplicy (prosimy o zabranie wypełnionych materiałów z poprzedniej katechezy).