XXVII. Niedziela Zwykła – Dzień Papieski – 08 października 2017 roku

 1. Żywy Różaniec oraz pozostałe grupy modlitewne: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Panie z diakonii domu Bożego z kościoła i kaplicy zapraszamy na wspólnotowe spotkanie w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 do Sali konferencyjnej.
 2. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest Biblioteka Parafialna.
 3. Dzisiaj w ramach Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła przez wszystkie niedziele października są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą “Zatrzymaj aborcję”. Przy podpisie należy podać: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, PESEL oraz podpisać się. Może to uczynić jedynie osoba pełnoletnia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję ochrony życia poczętego.
 5. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 19.30 w Sali konferencyjnej oraz na Eucharystię rozpoczynającą kolejny rok formacji duchowej w sobotę o godzinie 19.30 w kaplicy.
 6. W tym tygodniu nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie – oprócz piątku – w kościele o godzinie 17.30. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 7. W piątek 13 października ostatnia w tym roku procesja fatimska. W związku z tym zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00 a po niej na procesję i Różaniec – z tego powodu w piątek nie ma nabożeństwa różańcowego o godzinie 17.30. W ten dzień, kiedy kończymy obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, Mszy św. będzie przewodniczył i poprowadzi procesję ks. Arcybiskup Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy w Kazachstanie, który przed laty był na spotkaniu i rozmawiał z siostrą Łucją.
 8. Spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek po zakończeniu procesji fatimskie na plebanii.
 9. W sobotę 14 października wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic na zakończenie XVII. Tygodnia Papieskiego. Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych) do 11 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce. Link do formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/markowiceino
 10. Składka na cele remontowo-inwestycyjne parafii w przyszłą niedzielę. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która w ostatnich latach z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 15 października po Mszy św. o godzinie 11.00 do kaplicy.
 12. W przyszłą niedzielę w całym kraju odbędzie się coroczne liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. W ubiegłym roku na Mszach św. w naszej parafii było niecałe 2 tys. osób, tzn. poniżej 20% mieszkańców parafii.
 13. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich i o modlitwie za zmarłych. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. Różaniec w intencji zmarłych zgłoszonych w Wymieniankach będzie odmawiany w dniach: 2, 3, 4, 6, 7 i 8 listopada o godzinie 7.30 i 17.30. Przy składaniu Wymienianek prosimy o podawanie dnia i godziny, o której mają być dane osoby wyczytane. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych w pierwszej osobie – bez odmieniania, np. Stanisława Kowalska – jeśli jest kobieta lub Stanisław Kowalski – jeśli jest mężczyzna. W Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu przy ul. Marulewskiej modlitwy za zmarłych rozpoczną się o godzinie 14.00. Po procesji i zakończeniu modlitw na cmentarzu będzie odprawiona Msza Święta. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00.
 14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.
 15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Romana Stefańskiego, Zenona Muszalskiego oraz Gerarda Senskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 111