XXVI Niedziela Zwykła – 01 października 2017 roku

 1. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30 w kościele (także w niedziele). Jeśli Msza św. o godzinie 17.00 zakończy się wcześniej to i tak nabożeństwa będziemy rozpoczynali punktualnie o godzinie 17.30, dlatego prosimy przychodzących na modlitwę różańcową o poczekanie na zakończenie Mszy św. lub o bardzo dyskretne wchodzenie do kościoła, aby nie przeszkadzać uczestniczącym we Mszy św. o godzinie 17.00. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 tak jak dotychczas Różaniec będzie prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Każdego dnia za wspólne odmawianie Różańca w rodzinie lub we wspólnocie możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie albo za jakąś osobę zmarłą na sposób wstawiennictwa.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 02 października od godziny 17.00 do 18.00.
 3. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 4. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta.
 5. W czwartek 5 października wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Misjonarki Bożego Miłosierdzia – po Mszy św. porannej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W parafii Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa o godzinie 18.00.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16.30. Po Mszy św. porannej litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Duszpasterstwo Młodzieżowe DOMino wraz z duszpasterzem zapraszają na spotkanie modlitewne zatytułowane „Serce mówi do serca” – w pierwszy piątek miesiąca (6 października) na godzinę 19.00 do kaplicy.
 9. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy na spotkanie w piątek o godzinie 19.00 w Sali konferencyjnej.
 10. W sobotę 7 października z okazji I. soboty miesiąca nawiedzenie chorych od godziny 8.00. Ks. Proboszcz rozpocznie nawiedzenie od godziny 8.45.
 11. W sobotę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień patronalny Wspólnot Żywego Różańca. Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca oraz prowadzącego w sobotę o godzinie 8.00. Żywy Różaniec, pozostałe grupy modlitewne: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich, Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Panie z diakonii domu Bożego z kościoła i kaplicy zapraszamy na wspólnotowe spotkanie w niedzielę po Mszy św. o godzinie 8.00 do Sali konferencyjnej.
 12. W sobotę w całej naszej Ojczyźnie jesteśmy zaproszeni do odmawiania Różańca w ramach inicjatywy: RÓŻANIEC DO GRANIC. Z Inowrocławia organizowany jest wyjazd do Elbląga. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu przy Bazylice Imienia NMP (Ruina), powrót około godziny 20.00. Koszt 60 złotych. Zapisy do dnia 2 października:

– w biurze parafialnym parafii Św. Mikołaja codziennie od 10.00 do 12.00,

– w biurze parafialnym parafii Zwiastowania NMP codziennie od 9.00 do 12.00

    – pod numerem telefonu: 509 229 467.

Kto nie może jechać na tę modlitwę na granice naszej Ojczyny, jest zaproszony do wspólnotowego lub indywidualnego odmówienia tego dnia Różańca. W naszej parafii przez cały dzień będzie odmawiana modlitwa różańcowa co godzinę. Prosimy poszczególne Wspólnoty o prowadzenie tej modlitwy a parafian o liczne włączenie się do modlitwy.

Godzina: 9.00 w kaplicy – prowadzący: Nadzwyczajni Szafarze Komunii św.,

Godzina: 10.00 w kaplicy – prowadzący: lektorzy i ministranci,

Godzina: 11.00 w kościele – prowadzący: ks. Marcin Przybylski wraz z dziećmi I. Komunijnymi,

Godzina: 12.00 w kaplicy – prowadzący: Adoratorki NSPJ,

Godzina: 13.00 w kaplicy – prowadzący: Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich,

Godzina: 14.00 w kaplicy – prowadzący: Żywy Różaniec,

Godzina: 15.00 w kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadząca: P. Jadwiga Kopeć,

Godzina: 16.00 w kaplicy – prowadzący: DM DOMino

Godzina: 17.30 w kościele – Nabożeństwo Różańcowe

 

 1. Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i I. Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo poświęcenia różańców w sobotę 7 października na godzinę 11.00 do kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę 8 października obchodzimy XVII. Dzień Papieski – po Mszach św. zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z tego powodu składka na cele remontowo-inwestycyjne zostaje przeniesiona na kolejną – trzecią niedzielę miesiąca.
 3. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. W sobotę 14 października po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic na zakończenie XVII Tygodnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wpisowe: 10 zł (w tym ubezpieczenie, obiad i powrót autobusem). Gościem specjalnym będzie o. Mateusz Kosior OP – nowy duszpasterz lednicki. Będzie to okazja do rozmowy o Lednicy „od kuchni”, a także o pomysłach na ożywienie duszpasterstw młodzieżowych w parafiach! Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych) do 11 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce. Link do formularza zgłoszeniowego: http://bit.ly/markowiceino
 5. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – Tematem obecnego numeru jest Różaniec.
 6. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Henryka Błażejewskiego oraz Rafała Kunickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 110