XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2017 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło w ostatnim czasie Meksyk, zgodnie z decyzją Księdza Prymasa po Mszach św. będziemy zbierali ofiary do puszek, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas dla poszkodowanych. Można również włączyć się w akcję pomocy wysyłając SMS pod numer 72052 (koszt 2,46 z Vat) podając hasło: MEKSYK.
 2. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego będziemy gościć w naszej parafii – podobnie jak w roku ubiegłym – ks. Aleksandra Hamalijczuka, kapłana diecezji Łuckiej na Wołyniu. Ks. Aleksander będzie głosił homilie, a po Mszach św. możemy go wspomóc ofiarami składanymi do puszek.
 3. Dzisiaj przed kościołem Stacja Krwiodawstwa przeprowadza tradycyjną akcję oddawania krwi od godziny 8.30 do 14.00. Osoby, które mogą oddać krew, serdecznie zapraszamy do podzielenia się tym darem miłości. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości.
 4. Nabożeństwa różańcowe sprawowane są codziennie w kościele o godzinie 17.30 – oprócz soboty!!! W sobotę, ze względu na ślub, nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. wieczornej. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godz. 7.30 Różaniec prowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
 5. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać Wymienianki jednorazowe lub całoroczne – kartki do Wymienianek wyłożone są pod chórem. W naszym kościele dnia 1 listopada Msze św. będą jedynie o godzinie 8.00, 9.30 i 11.00.
 6. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza na spotkanie „Teologia przy kawie” w piątek o godzinie 19.00 na plebanii.
 7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na Eucharystię w sobotę o godzinie 19.30 w kaplicy.
 8. Po Mszach św. przy wyjściu z kościoła są zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Zachęcamy osoby pełnoletnie do włączenia się w tę akcję ochrony życia poczętego.
 9. Przypominamy rodzicom o zgłaszaniu dzieci z klas II. SP do Pierwszej Komunii w roku 2019 r. Deklaracje do pobrania w zakrystii po każdej Mszy św.
 10. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce był dzień liczenia wiernych uczestniczących we Mszach św. organizowany przez Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego w Polsce. W naszej parafii na wszystkich Mszach św. były 1983 osoby, to jest około 20% mieszkańców parafii. Nie licząc dzieci do 7 roku życia i chorych, frekwencja na Mszach św. w naszej parafii wynosi około 25%. Średnia frekwencja w całej Polsce wynosi około 40%.
 11. W przyszłą niedzielę nie zapomnijmy o przesunięciu czasu – w nocy z sobotę na niedzielę cofamy zegarki o jedną godzinę a więc śpimy jedną godzinę dłużej.
 12. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest Tydzień Misyjny; znajdziemy w nim także inne ciekawe artykuły.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Martę Brzezińską, Janusza Kaczmarka oraz Jerzego Wąsikowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 113

 

Przygotowanie do bierzmowania – spotkania:

 

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. odbędzie się we wtorek 24 października o godz. 18.45 w kaplicy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas II. gimnazjalnych odbędzie się w środę 25 października o godz. 18.45 w kaplicy.