XXV Niedziela Zwykła – 24 września 2017 roku

  1. Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas II. szkół podstawowych dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00.
  2. Zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych oraz scholii w poniedziałek o godzinie 17.00 w parafialnej bibliotece.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII. odbędzie się we wtorek 26 września o godzinie 18.45 w kaplicy. Na to spotkanie zapraszamy także kandydatów z klas II. gimnazjalnych, którzy w ubiegłym tygodniu byli na wycieczce lub nie mogli przyjść.
  4. Kandydatki do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę 27 września o godzinie 18.45 w kaplicy a kandydatów w czwartek także o godzinie 18.45 w kaplicy. Obecność obowiązkowa!
  5. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich chętnych na spotkania zatytułowane „Teologia przy kawie” w piątki o godzinie 19.00 na plebanii.
  6. Wyjazd dzieci z klas IV. i ich rodziców na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę 30 września o godzinie 6.00 spod kościoła. Jest jeszcze trochę miejsc wolnych, więc jeśli jest ktoś chętny na ten wyjazd, to można się zapisać u ks. Marcina Przybylskiego. Koszt: 70 zł z obiadem (przy zapisach trzeba podać PESEL, który jest potrzebny do ubezpieczenia).
  7. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą w kościele każdego dnia o godzinie 17.30 (także w niedziele). Z tego względu Msze św. w dni powszednie o godzinie 17.00 i 18.00 będą sprawowane w kościele. Od poniedziałku do soboty w kaplicy o godzinie 7.30 tak jak dotychczas Różaniec będzie prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca.
  8. Zapewne słyszeliśmy o inicjatywie RÓŻANIEC DO GRANIC – dnia 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej, w kościołach na naszych granicach będzie odmawiany różaniec w intencji Ojczyzny. Więcej na temat tej inicjatywy w dzisiejszym numerze naszego pisemka parafialnego. Z Inowrocławia organizowany jest wyjazd do Elbląga w ramach tej modlitwy. Wyjazd o godzinie 6.00 z parkingu przy Bazylice Imienia NMP (Ruina), powrót około godziny 20.00. Koszt 60 złotych. Zapisy do dnia 2 października:

– w biurze parafialnym parafii Św. Mikołaja codziennie od 10.00 do 12.00,

– w biurze parafialnym parafii Zwiastowania NMP codziennie od 9.00 do 12.00

– pod numerem telefonu, który jest podany w naszej parafialnej gazetce.

  1. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W obecnym numerze dodatek – książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitwy na miesiąc październik. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na październik.
  2. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Agrypinę Konopę, Ryszarda Korytko oraz Mirona Sołtysińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 109