XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2017 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę składka na cele remontowo-inwestycyjne. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 2. Rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej, zapraszamy dzisiaj (niedziela) na spotkanie informacyjne po Mszy św. o godzinie 11.00. Na tej Mszy św. będzie także poświęcenie tornistrów dzieci z klas I.
 3. Biblioteka parafialna czynna jest dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych.
 4. W środę z racji 13. dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszy procesja fatimska ulicami naszego osiedla. Serdecznie zapraszamy na tę wspólną modlitwę.
 5. W piątek w godzinach od 19.00 do 21.00 i w sobotę w godzinach od 9.00 do 18.00 odbywać się będą w kaplicy rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych. Poprowadzi je Szkoła Nowej Ewangelizacji z Pelplina. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji kandydatów. W przyszłą niedzielę 17 września podczas Mszy św. o godzinie 9.30 nastąpi oficjalne włączenie uczestników powyższych rekolekcji do grona kandydatów do bierzmowania. Na tę Mszę w sposób szczególny zapraszamy rodziny i przyjaciół kandydatów.
 6. Po wakacyjnej przerwie Siostra Barbara – Dominikanka oraz Pani Agnieszka zapraszają wszystkie chętne dzieci na spotkanie integracyjne przy grillu w sobotę 16 września od godziny 16.00 do 18.00. Spotkania Oazy Dzieci Bożych oraz scholii w tym roku odbywać się będą od 18 września w poniedziałki w bibliotece: Oaza od godziny 17.00 do 17.30, natomiast schola od 17.30 do 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci!
 7. Młodzież z naszej parafii zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki, które odbędzie się 23 września w Inowrocławiu. W programie: spotkania z gośćmi, katechezy, świadectwa, Eucharystia, gra miejska, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także koncert zespołu Mate.O Totalne Uwielbienie. Szczegóły na plakatach oraz facebooku. Zapisy u ks. Marcina Przybylskiego.
 8. Dzieci z klas IV. i ich Rodziców zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 30 września. Koszt: 70 zł z obiadem. Zapisy u ks. Marcina Przybylskiego do 24 września (przy zapisach trzeba podać PESEL i dokonać wpłaty).
 9. Dariusz Żochowski zaprasza na uroczystości odpustowe Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei do inowrocławskiej Bazyliki (Ruina). 12 września we wtorek w Bazylice całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 18.00 uroczysta Msza św. odpustowa. W niedzielę 17 września na parkingu przed bazyliką od godziny 14.00 festyn rodzinny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
 10. W czwartek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – doroczny odpust w kościele Świętego Krzyża. Msza Św. odpustowa o godzinie 18.00. Ojcowie Franciszkanie serdecznie zapraszają.
 11. W przyszłą niedzielę 17 września odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Kalwarii w Pakości. Msza Św. odpustowa z uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego o godzinie 12.00. Ojcowie Franciszkanie z Pakości serdecznie zapraszają.
 12. W przyszłą niedzielę również będzie obchodzona Rocznica Koronacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej w Pieraniu. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Prymas Wojciech Polak, o godzinie 12.00. Ks. Wojciech Czechyra, kustosz sanktuarium pierańskiego, serdecznie zaprasza.
 13. W dzisiejszym naszym pisemku parafialnym podane są do końca 2017 r. terminy i miejsca Kursów Przedmałżeńskich dla tych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński a nie posiadają takiego przygotowania.
 14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. Tematem obecnego numeru jest Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
 15. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Wandę Bekanowską oraz Waleriana Kucharskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 107