XXII. Niedziela Zwykła – 03 września 2017 roku

 1. Od 1 września wróciliśmy do zwykłego porządku Mszy św. Msze św. w dni powszednie są o godzinie: 8.00, 17.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Na niedzielne Msze św. o godzinie 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej.
 2. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki (oprócz I. piątku miesiąca) od godziny 17.00 do 17.50 a także w soboty od godziny 11.00 do 12.00.
 3. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 04 września od godziny 17.00 do 18.00.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 5. We wtorek w łączności z Mszami odmówimy Litanię do św. Brata Alberta oraz będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek miesiąca. W łączności z Mszami św. będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W piątek 8 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W to Święto będzie miał miejsce ogólnopolski Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi naszych parafii i rodzin. 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach biskupi polscy odnowili Akt poświęcenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi. Tegoroczny Akt Poświęcenia  jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi i nawiązywał do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Serdecznie zapraszamy na Msze św. i na ten wyjątkowy Akt zawierzenia Matce Najświętszej naszych parafii i rodzin. Wszystkie Msze św. będą w kościele.
 8. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas I. będzie w przyszłą niedzielę 10 września na Mszy św. o godzinie 11.00. Serdecznie wszystkie dzieci zapraszamy.
 9. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych oraz ich rodziców lub opiekunów zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 6 września o godzinie 19.00 w kościele.
 10. Rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie informacyjne w przyszłą niedzielę, 10 września po Mszy św. o godzinie 11.00.
 11. Duszpasterstwo Młodych DOMino zaprasza wszystkich młodych na powakacyjne spotkanie w piątek o godzinie 19.00 w bibliotece parafialnej.
 12. Spotkanie popielgrzymkowe grupy regionalnej Inowrocław rozpocznie się w sobotę 09 września Mszą św. o godzinie 18.00. Po Eucharystii spotkanie w Sali konferencyjnej.
 13. W przyszłą niedzielę składka na cele remontowo-inwestycyjne.
 14. Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.
 15. Z powodu remontu wnętrza kościoła Św. Barbary dyżur spowiedniczy w tym kościele zostaje zawieszony do końca roku 2017. Prosimy korzystać z okazji do spowiedzi w parafiach.
 16. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego. W tym numerze jest sporo ciekawych artykułów, m.in. kto może być chrzestnym, o Matce Teresie z Kalkuty w rocznicę jej kanonizacji, o pochodzącym z Kujaw kardynale Filipiaku; w części społecznej o reformie szkolnictwa i o reformie emerytalnej. Dla wszystkich dzieci od dzisiejszej niedzieli jest Ziarno.
 17. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Piotra Borkowskiego oraz Mariana Kruka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 106