XXI. Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2017 roku

  1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz osób dotkniętych ostatnim kataklizmem 9.340,00 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać! Pieniądze zostały przekazane do Caritas naszej Archidiecezji.
  2. Od piątku 1 września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. Msze św. w dni powszednie będą o godzinie 8.00, 17.00 i 18.00; w niedziele dodatkowa Msza św. o godzinie 16.00; nie będzie natomiast Mszy św. o godzinie 20.00. Na niedzielne Msze św. o godzinie 11.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, szczególnie z dziećmi z klas III, przygotowującymi się do I. Komunii Świętej.
  3. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki (oprócz I. piątku miesiąca) od godziny 17.00 do 17.50 a także w soboty od godziny 11.00 do 12.00. W I. piątki miesiąca biuro parafialne jest nieczynne.
  4. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. W I. piątek miesiąca z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania szczególnie dzieci i młodzież od godziny 16.00 do 17.00 oraz od 17.30 do 18.00. Prosimy rodziców, dopilnujcie aby wasze dzieci co miesiąc przystępowały do sakramentu pokuty i pojednania oraz zostawały na Mszy św. i przyjęły Komunię Świętą po odbytej spowiedzi. Na Mszę św. o godzinie 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny a także rodziców uczących się dzieci, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. porannej i po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszych modlitwach w tym dniu pamiętajmy także o wszystkich ofiarach wojen w tę kolejną rocznicę wybuchu II. wojny światowej.
  5. W I. sobotę miesiąca ks. Marcin Przybylski i ks. Proboszcz odwiedzą swoich chorych począwszy od godziny 8.00. Ks. Marcin Łojko w tym miesiącu nie idzie!
  6. Kandydatów do bierzmowania z klas III. gimnazjalnych oraz ich rodziców lub opiekunów zapraszamy na spotkanie informacyjne w środę 6 września o godzinie 19.00 w kościele.
  7. Rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej, zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę, 10 września po Mszy św. o godzinie 11.00.
  8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – dzisiaj dodatek: „5 minut z Bogiem”. Intencje Żywego Różańca na miesiąc wrzesień drukowane są w naszej parafialnej gazetce.
  9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Zofię Szukalską oraz Tadeusza Czerniaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 105