XIX. Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2017 roku

  1. Ofiary z kolekty z dzisiejszej niedzieli przeznaczamy na cele remontowo-inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary. Wszystkich darczyńców w modlitwie polecamy Panu Bogu.
  2. W dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia mamy Dzień Fatimski. Procesja fatimska ulicami naszego osiedla będzie po Mszy św. o godzinie 18.00 – początek około godziny 18.45. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nią zapraszamy.
  3. W dzisiejszą niedzielę czynna jest biblioteka parafialna po Mszach św. o godzinie 8.00 i 9.30.
  4. Zakończyła się piesza pielgrzymka na Jasną Górę – dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli pieszym pielgrzymom z grupy regionalnej Inowrocław. Parafianom dziękujemy za duchową łączność i modlitwę w czasie pielgrzymki. Dziękujemy za udział i świadectwo wiary wszystkim pieszym pątnikom, a także uczestnikom pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę.
  5. We wtorek 15 sierpnia – obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie nazywaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Jest to święto, w którym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. oraz powstrzymywać się od prac niekoniecznych. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego: o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00 – na każdej Mszy św. poświecenie ziół i kwiatów. Msza św. wieczorna w poniedziałek o godzinie 18.00 również jest z Uroczystości.
  6. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego” – w obecnym numerze m.in. artykuł o kościele w Pieraniu.
  7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Annę Wereszczyńską, Mieczysława Łuczyńskiego oraz Albina Smykowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 103