XVII. Niedziela Zwykła – 30 lipca 2017 roku

 1. We wtorek 25 lipca było wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 2. We wtorek 1. sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 3. W sierpniu – ze względu na ważne wydarzenia historyczne i religijne – zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.
 4. We wtorek w łączności z Mszami odmówimy Litanię do św. Brata Alberta. Po Mszach będzie możliwość uczczenia Jego relikwii.
 5. W środę 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać tzw. odpust zupełny „Porcjunkuli” – związany z kościołem Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów, odbudowanego przez św. Franciszka w Asyżu. Każdy, kto w dniu 2 sierpnia nawiedzi swój kościół parafialny, spełniając zwykłe warunki (pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i wyznania wiary oraz Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach papieża; ponadto wykluczone jest przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może uzyskać odpust zupełny.
 6. W I. czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. przed Mszami św. Litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania po Mszy św. porannej.
 8. W I. sobotę miesiąca od godziny 8.00 ks. Marcin Łojko uda się z posługą sakramentalną do swoich chorych. Ks. Marcin Przybylski oraz ks. Proboszcz udadzą się do swoich chorych od września.
 9. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 10. Wyjazd autokarowy na powitanie pielgrzymów do Częstochowy w sobotę 5 sierpnia o godzinie 6.00 sprzed kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na koszty transportu dla pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Także Bóg zapłać dla Róż Różańcowych za ufundowanie nowych dzwonków do kościoła.
 12. W dzisiejszym numerze „Przewodnika katolickiego” dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitwy na każdy dzień sierpnia. W dzisiejszym „Płomieniu Ducha na niedzielę” intencje Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
 13. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krystynę Hankiewicz, Reginę Derda oraz Edmunda Skoczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 101