XVI. Niedziela Zwykła – 23 lipca 2017 roku

  1. W najbliższy piątek (28 lipca) z Gniezna na Jasną Górę wyruszy w pieszej pielgrzymce Grupa Regionalna Inowrocław. Hasłem tegorocznych rekolekcji w drodze, które potrwają do 6 sierpnia będą słowa: „Idźcie i głoście”. Do tej chwili zapisało się ok. 30 osób. Można się jeszcze zapisywać przez formularz elektroniczny (link na stronie parafii i duszpasterstwa DOMino) lub pobrać z zakrystii formularz papierowy.
  2. Odbieranie pakietów pielgrzyma: 26 i 27 lipca po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00 na plebanii. Wyjazd pielgrzymów z Inowrocławia do Gniezna autobusem w piątek o godzinie 5.15. Pakowanie bagażów przed wyjazdem od godziny 4.45.
  3. Do momentu wyjścia grupy regionalnej można składać intencje modlitewne i ofiary na wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Prosimy wrzucać je do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej, a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Pielgrzymów można wesprzeć także przynosząc do zakrystii konserwy, dżemy, napoje. Aby wspomóc pielgrzymów oraz podkreślić łączność z pielgrzymami można także dzisiaj po Mszach św. złożyć ofiary do puszek oraz nabyć koszulki z logo pielgrzymki. Koszulki są bardzo dobrej jakości (koszt produkcji 17 zł). Za każdy dar serca pielgrzymi odwdzięczą się modlitwą w intencji ofiarodawców.
  4. Rodziny, przyjaciół, sympatyków naszej grupy i tych, którzy w tym roku nie mogą wyruszyć na szlak zachęcamy do towarzyszenia pielgrzymom modlitwą i śledzenia pielgrzymki na stronie www.ppag.pl oraz www.dmdomino.pl. W dzisiejszym piśmie parafialnym jest podany program całej pielgrzymki.
  5. We wtorek 25 lipca wypada wspomnienie Św. Krzysztofa – Patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  6. Aeroklub Kujawski zaprasza wszystkich chętnych, szczególnie rodziny z dziećmi na festyn motoryzacyjny „Święty Krzysztof Patron Kierowców” we wtorek 25 lipca o godzinie 16.30 na lotnisko. Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów. Program festynu podany jest w dzisiejszym numerze „Płomienia Ducha na niedzielę”.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w szczególności „Przewodnika katolickiego”. Dzisiejszy numer naszego pisemka parafialnego „Płomień Ducha na niedzielę” jest trzydziestym numerem w tym roku oraz setnym od początku ukazywania się.
  2. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jolantę Owczarek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 100