XIII. Niedziela Zwykła – 02 lipca 2017 roku

 1. Od 1. lipca wszedł wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. są o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele Mszy św. o godzinie 16.00. W niedziele jest natomiast dodatkowa Msza św. o godzinie 20.00.
 2. Biuro parafialne w wakacje czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 17.50. W soboty biuro nieczynne!!!
 3. W dzisiejszą niedzielę – 02 lipca – w Markowicach mają miejsce uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Główna suma odpustowa o godzinie 12.00. W przyszłą niedzielę 9. lipca odpust chorych. Podczas Mszy św. o godzinie 14.00 udzielony zostanie sakrament chorych. Ks. Jacek Dziel – Kustosz Sanktuarium – serdecznie zaprasza do udziału w tych uroczystościach.
 4. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek od godziny 17.00 do 18.00.
 5. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 6. We wtorek odmówimy Litanię do św. Brata Alberta oraz będziemy mieli możliwość uczczenia jego relikwii.
 7. W I. czwartek miesiąca – za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki – będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 8. W I. piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
 9. Biblioteka parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godzinie 8.00 i 9.30.
 10. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na różaniec za miasto i jego mieszkańców w przyszłą niedzielę 9 lipca o godzinie 12.00 przy krzyżu misyjnym przed kościołem.
 11. Ofiary na tace z przyszłej niedzieli przeznaczamy na cele inwestycyjno-remontowe parafii. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego lub na spotkaniu informacyjnym w sobotę 8 lipca o godzinie 19.00 w kaplicy. Zapisy przez formularz elektroniczny.
 13. Parafianie i sympatycy grupy regionalnej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 14. Tradycyjnie organizujemy wyjazd autokarowy na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów. Wyjazd w sobotę 5 sierpnia o godzinie 6.00 spod kościoła, powrót w niedzielę 6 sierpnia w godzinach wieczornych. Nocleg w Domu Pielgrzyma, pokoje 2. osobowe z łazienką, kolacja i śniadanie. Koszt 160,00 zł. Zapisy przyjmujemy jedynie z wpłatą i PESELEM potrzebnym do ubezpieczenia.
 15. Zachęcamy do czytania „Przewodnika katolickiego”. W obecnym numerze m.in. wspomnienie niedawno zmarłego benedyktyna i lekarza Ojca Karola Meissnera, zasłużonego na polu duszpasterstwa małżeństw i rodzin.
 16. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Łucję Nogajczyk, Eulalię Stawicką oraz Mieczysława Konopę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 97