XII. Niedziela Zwykła – 25 czerwca 2017 roku

  1. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu do piątku 30 czerwca o godzinie 17.30.
  2. We wtorek 27. czerwca obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy nowennę.
  3. W czwartek 29. czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dni powszednie (o 8.00, 17.00 i 18.00). Na Mszy św. o godzinie 17.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Piotra Franków, obchodzącego imieniny.
  4. W sobotę, 1 lipca od godziny 8.30 ksiądz Marcin Przybylski i ksiądz Proboszcz udadzą się z posługą sakramentalną do swoich chorych – ks. Marcina Łojko w lipcu do swoich chorych nie idzie.
  5. Od soboty 1. lipca wchodzi wakacyjny układ Mszy św. i biura parafialnego. W dni powszednie Msze św. będą o godzinie: 8.00 i 18.00; w niedziele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 i 20.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godzinie 17.00, natomiast w niedziele nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00. W niedziele będzie dodatkowa Msza św. o godzinie 20.00. Od soboty wchodzi również wakacyjny harmonogram biura – we wakacje w soboty biuro parafialne jest nieczynne.
  6. Młodzież, wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, rodziny goszczące pielgrzymów i wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Nocy Młodych, która odbędzie się 1 lipca w Markowicach. Będzie to okazja, żeby wraz z przedstawicielami pozostałych regionów naszej archidiecezji przeżyć rocznicę i podziękować za ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Szczegóły za facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.
  7. Jacek Dziel, Kustosz Sanktuarium w Markowicach serdecznie zaprasza na doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju. Rozpoczną się one w sobotę 1 lipca o godzinie 19.00. Suma odpustowa odprawiona zostanie przez Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego w niedzielę 2 lipca o godzinie 12.00. Natomiast tydzień później, w niedzielę 9 lipca będzie miał miejsce odpust chorych, który rozpocznie się o godzinie 14.00, a Mszy odpustowej z udzieleniem sakramentu chorych przewodniczyć będzie Ks. Infułat Jerzy Stefański. Szczegółowy plan uroczystości odpustowych na plakacie.
  8. 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego. Zapisy m. in. przez formularz elektroniczny. Parafianie i sympatycy Pielgrzymki, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” – w dzisiejszym numerze dodatek: książeczka „5 minut z Bogiem” – modlitwy na każdy dzień lipca.
  10. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Jadwigę Nowak, Karin Mrozowską, Józefa Janiszewskiego, Andrzeja Fijałkowskiego, Marcina Waszkiewicza, Alfonsa Matuszaka, Krzysztofa Bareję, Józefa Sieja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje czy urlopy życzymy dobrego wypoczynku            
i zachęcamy jednocześnie, aby na wakacyjnych szlakach byli świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego!

Mały Płomień Ducha nr 96