XI. Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2017 roku

 1. Dzisiaj (niedziela) na Mszy św. o godzinie 12.30 ks. biskup Krzysztof Wętkowski udzieli /ił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych i ich rodzin.
 2. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w Eucharystiach o godzinie 17.00, po których będzie procesja z Najświętszym Sakramentem połączona z nabożeństwem czerwcowym. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji taka sama jak w Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie ołtarzy te same Wspólnoty, jak na Boże Ciało. W czwartek nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także patronalne święto Adoratorek Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godzinie 17.00 procesja eucharystyczna do ołtarza Serca Pana Jezusa. Prosimy Adoratorki Najświętszego Serca Pana Jezusa o przygotowanie tego ołtarza. Również na tę procesję zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne. W piątek również nie ma Mszy św. o godzinie 18.00. W piątek biuro parafialne będzie nieczynne.
 5. W sobotę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 6. Nabożeństwo czerwcowe w sobotę i w niedzielę będzie o godzinie 17.30.
 7. Rodziców dzieci z klas II, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek 19 czerwca na godzinę 19.00!
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. w środę 21 czerwca o godzinie 18.45 w kaplicy.
 9. Za 40 dni wyruszy pieszo na Jasną Górę Grupa Regionalna Inowrocław. Wyjście z Gniezna 28 lipca; powrót z Jasnej Góry 6 sierpnia. W miarę możliwości prosimy o zapisywanie się przez formularz elektroniczny (link na stronie www.dmdomino.pl). W zakrystii można pobrać formularze papierowe. Podstawowy koszt uczestnictwa 125,00 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Prosimy o wsparcie finansowe tego dzieła przez parafian i ludzi dobrej woli. Szczegółowych informacji na temat tegorocznych rekolekcji w drodze udziela i zapisy przyjmuje przewodnik grupy: ks. Marcin Przybylski. Najbliższe spotkanie przedpielgrzymkowe dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy w piątek 23 czerwca o godzinie 19.00 w kaplicy. Parafianie i sympatycy Grupy Regionalnej, którym na pielgrzymowanie nie pozwala zdrowie, praca lub inne sytuacje, a chcieliby, aby ich intencje pielgrzymi zanieśli na Jasną Górę, mogą złożyć je na kartkach do specjalnej urny przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej a w ciągu tygodnia przy krzyżu w kaplicy. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na pomoc pielgrzymom.
 10. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze m.in. w części gnieźnieńskiej podane są zmiany personalne w parafiach archidiecezji od 01 lipca. Jest także dwumiesięcznik „Miłujcie się”, w którym znajdziemy m.in. teksty dotyczące 100-lecia objawień fatimskich oraz 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Tadeusza Graszk, Ludwika Morozow oraz Ryszarda Malickiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 95