Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11 czerwca 2017 roku

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 11.00 dzieci z klas IV. będą obchodziły Rocznicę swej   Komunii św. Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w ich intencji oraz intencji ich rodziców.
 2. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjno-remontowa. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 1.097,00 zł. Dzieci pierwszokomunijne ofiarowały na pomoc dla dzieci w rejonach misyjnych 2.890,00 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Dzisiaj czynna jest Biblioteka Parafialna. Ostatni dyżur po Mszy św. o godzinie 12.30.
 4. Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na Rodzinę”. Marsz rozpocznie się dzisiaj (niedziela 11 czerwca) o godzinie 15.00 na Skwerze św. Jana Pawła II i zakończy Jarmarkiem Kujawskim przy Muszli Koncertowej w Parku Solankowym. Gorąco wszystkich zapraszamy.
 5. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17.30 – w tym tygodniu także w Uroczystość Bożego Ciała.
 6. We wtorek 13. dzień miesiąca czerwca – po Mszy św. o godzinie 18.00 procesja fatimska.
 7. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w naszym kościele o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00 – nie ma Mszy św. o godzinie 12.30!!! Parafialna procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godzinie 11.00. Prosimy o zatroszczenie się o przygotowanie ołtarzy: 1. Parafialny Oddział Caritas; 2. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św.; 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich; 4. Wspólnotę Żywego Różańca. Tła do wszystkich ołtarzy są do dyspozycji wraz ze stelażami w Sali konferencyjnej. Procesja pójdzie: ul. Jagiellońską w kierunku ul. Jagiełły, ul. Jagiełły, ul. Marulewską, ul. Lipową, ul. ks. Ziarniaka i zakończenie przy kościele. Zachęcamy do licznego udziału w naszym parafialnym „Bożym Ciele”. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, a dzieci pierwszokomunijne do założenia alb na procesję. Próba sypania kwiatów w poniedziałek o godzinie 17.00 przed zakrystią.
 8. Ogólnomiejska procesja „Bożego Ciała” rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP – zakończenie procesji przy kościele Św. Barbary.
 9. W sobotę 17 czerwca w liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia jego relikwii.
 10. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w Eucharystiach o godzinie 17.00, po których będzie procesja z Najświętszym Sakramentem na zewnątrz kościoła; w niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.30. W Oktawie zapraszamy również dziewczynki do sypania kwiatków, a dzieci pierwszokomunijne do uczestniczenia w procesjach w albach.
 11. W przyszłą niedzielę 18 czerwca na Mszy św. o godzinie 12.30 ks. biskup Krzysztof Wętkowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania z klas III. dzisiaj – w niedzielę o godzinie 19.00 i w środę o godzinie 19.00. W piątek o godzinie 19.00 krótka próba ze świadkami, a po niej około godziny 19.30 spowiedź św.
 12. Rodziców dzieci z klas II, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek 19 czerwca na godzinę 19.00!
 13. Znane są już szczegóły tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Od 8 czerwca czynny jest elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Informacji udziela ks. Marcin Przybylski.
 14. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Boże Ciało.

Mały Płomień Ducha nr 94