zaproszenie na odpust

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 04 czerwca 2017 roku

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30 – przewodniczy jej i homilię głosi O. Daniel PLISZKA, Franciszkanin, Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny – rozpoczyna się okres zwykły roku kościelnego.
 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona także jako X. Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Jutro Święto NMP, Matki Kościoła oraz odpust w naszej kaplicy, która jest pod wezwaniem NMP, Oblubienicy Ducha Świętego. O godzinie 18.00 w kaplicy będzie suma odpustowa, na którą serdecznie zapraszamy.
 4. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić także za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30.
 6. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 5 czerwca od godziny 17.00 do 18.00.
 7. We wtorek po Mszy św. o godzinie 8.00 odmówimy Litanię do św. Brata Alberta oraz będziemy mogli uczcić jego relikwie.
 8. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kapłanach.
 9. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza w postaci stacji różańcowych na stulecie objawień fatimskich oraz obrusy na ołtarz.
 10. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za tydzień – w niedzielę 11 czerwca – o godzinie 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godzinie 16.00.
 11. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, tzw. składka inwestycyjno-remontowa.
 12. Za tydzień czynna będzie Biblioteka Parafialna. Ostatni dyżur po Mszy św. o godzinie 12.30.
 13. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 14. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na próbę liturgiczną przed bierzmowaniem we wtorek o godzinie 18.45 do kościoła.
 15. Uczniów klas 6. szkół podstawowych oraz I. i II. klas gimnazjalnych, którzy dotychczas nie odebrali materiałów przygotowawczych do bierzmowania, zapraszamy do zakrystii.
 16. Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Inowrocławski Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Czas na Rodzinę”. Marsz rozpocznie się w przyszłą niedzielę 11 czerwca o godzinie 15.00 na Skwerze patrona rodzin św. Jana Pawła II i zakończy Jarmarkiem Kujawskim przy Muszli Koncertowej w Parku Solankowym. Gorąco wszystkich zapraszamy.
 17. Wyjazd na wypoczynek do Dźwirzyna, organizowany przez Pana Czesława, w sobotę 10 czerwca o godzinie 7.00 spod kościoła.
 18. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Duch Święty.
 19. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Jakubowską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

Mały Płomień Ducha 93