V. Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2017 roku

 1. Ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli, drugiej miesiąca, przeznaczone zostają na inwestycje parafialne. W ubiegłą niedzielę jako pomoc dla Seminarium Redemptoris Mater zebraliśmy prawie 9.000,00 zł, natomiast dla naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie 1.160,00 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj od godziny 10.00 do 14.00 przed kościołem będzie podstawiony autobus do poboru krwi. Chętni będą mogli oddać krew. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 3. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych czynna jest biblioteka parafialna.
 4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są codziennie o godzinie 17.30.
 5. We wtorek 16 maja przypada Święto Św. Andrzeja Boboli, Współpatrona naszej Ojczyzny. W czwartek 18 maja mija 9. rocznica konsekracji naszego kościoła.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. oraz kolejną katechezę pogłębiającą wiarę w czwartek 18 maja, na godzinę 19.00 do kaplicy.
 7. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I. w poniedziałek 15 maja o godzinie 19.00 i w sobotę 20 maja o godzinie 9.00 w kościele; z grupy II. we wtorek 16 maja o godzinie 19.00 i w sobotę 20 maja o godzinie 10.30 w kościele.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II. w środę 17 maja o godzinie 18.45 w kaplicy.
 9. Młodzież gimnazjalną, licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XXI. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.  Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 30 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 35 zł.
 10. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom itp., przekazanym temu Stowarzyszeniu, możemy nieść pomoc na terenach misyjnych. W naszej parafii zbiórka taka będzie miała miejsce we wtorek 16 maja o godzinie 10.30 na terenie parkingu przed zakrystią od ul. ks. Ziarniaka.
 11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Mariannę Rusak, Mariannę Gertz, Janinę Wiśniewską, Danutę Siemianowską, Kazimierza Marszałowskiego, Zdzisława Szymańskiego oraz Zbigniewa Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień ducha nr 90