Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017 roku

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 10.30 i 12.30 dzieci z klas III. przyjmą (przyjęły) po raz pierwszy Komunię św. Módlmy się w ich intencji, aby wytrwały w przyjaźni z Chrystusem aż do końca życia.
 2. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy do świętowania tzw. Białego Tygodnia. Prosimy, aby od poniedziałku do piątku na Msze święte o godzinie 18.00 dzieci przychodziły trochę wcześniej i ustawiały się na placu przed kościołem – na rozpoczęcie Mszy św. będzie uroczyste wejście.
 3. Rocznica I. Komunii św. dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca, będzie za dwa tygodnie 11 czerwca o godzinie 11.00.
 4. Nabożeństwa majowe do środy o godzinie 17.30. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o godzinie 17.30. Po Mszy św. porannej oraz w łączności z nabożeństwami Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i jednocześnie święto patronalne naszej parafii. Zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godzinie 12.30, której przewodniczył będzie i homilię wygłosi O. Daniel PLISZKA, Franciszkanin, Proboszcz Parafii pw. Świętego Krzyża w Inowrocławiu.
 6. W I. czwartek miesiąca po Mszy św. porannej za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu oraz kolejną katechezę pogłębiającą wiarę w czwartek 1 czerwca, na godzinę 18.30 do kaplicy.
 8. W I. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godziny 16.30 i w trakcie nabożeństwa czerwcowego.
 9. Z posługą sakramentalną do chorych ks. Proboszcz oraz ks. Marcin Łojko udamy się w I. sobotę miesiąca (3 czerwca) od godziny 8.00. Ks. Marcin Przybylski odwiedzi swoich chorych w piątek 2 czerwca od godziny 7.45.
 10. Kandydaci do bierzmowania z klas I. gimnazjalnych, którzy nie mogli być obecni na ostatnim spotkaniu, proszeni są o kontakt z ks. Marcinem Przybylskim.
 11. Do wtorku 30 maja lub do zamknięcia listy można zapisywać się na wyjazd na XXI. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny!
 12. Dzieci z klas 6. (zamieszkałe na terenie naszej parafii), które przed tygodniem nie odebrały materiałów formacyjnych, proszone są do zakrystii.
 13. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego – w obecnym numerze dodatek – książeczka „5 minut z Bogiem” – codzienne modlitwy na miesiąc czerwiec. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na czerwiec.

Mały Płomień Ducha 92