IV. Niedziela Wielkanocna – 07 maja 2017 roku

 1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Serdecznie witamy naszych gości: ks. Moisesa Marina Pereza, prefekta seminarium misyjnego Redemptoris Mater z Warszawy oraz kleryków z tego seminarium. Ofiary składane podczas Mszy św. przeznaczone są na funkcjonowanie tego seminarium; po Mszach św. natomiast będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek, aby pomóc w funkcjonowania naszego Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są codziennie o godzinie 17.30.
 3. W poniedziałek 08 maja przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona naszej Ojczyzny.
 4. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w poniedziałek 8 maja od godziny 17.00 do 18.00.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. oraz kolejną katechezę pogłębiającą wiarę w czwartek 11 maja, na godzinę 19.00 do kaplicy.
 6. W sobotę 13 maja przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Tradycyjnie od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca, będzie procesja fatimska ulicami naszej parafii. W sobotę natomiast jest ten szczególny dzień, kiedy Matka Najświętsza równe 100 lat temu objawiła się dzieciom. Aby w sposób szczególny uczcić Maryję, w sobotę będzie specjalne nabożeństwo. Rozpocznie się o godzinie 19.30 krótkim koncertem maryjnym, następnie wyruszymy z procesją do pięciu ołtarzy, przy których będziemy rozważać tajemnice chwalebne Różańca Świętego. Całość zakończymy Apelem Jasnogórskim w kościele. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej szczególnej procesji z okazji 100. rocznicy objawień Maryi. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Caritas będzie także rozprowadzał świece z lampionami fatimskimi.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców wszystkich dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii św. we wtorek 9 maja o godzinie 19.00 w kościele. Natomiast dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. – grupa z godziny 12.30 – zapraszamy na spotkanie w sobotę 13 maja o godzinie 10.00 w kaplicy.
 8. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III. odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godzinie 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa! Spotkanie formacyjne dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas III. w środę 10 maja o godzinie 18.45 w kaplicy. Obecność obowiązkowa! Prosimy o zabranie ze sobą Nowego Testamentu.
 9. Tradycyjnie 2 razy do roku przyjeżdża do nas autobus Stacji Krwiodawstwa: w dzień odpustu parafialnego i w jedną z niedziel jesienią. W tym roku jednak Stacja Krwiodawstwa nie dysponuje autobusem w Zesłanie Ducha św., dlatego będzie w przyszłą niedzielę. Od godziny 10.00 do 14.00 przed kościołem będzie podstawiony autobus do poboru krwi. Chętni będą mogli oddać krew. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i otwartość serc na tak wielki dar, jakim jest ludzkie życie.
 10. Młodzież gimnazjalną, licealną i  studentów zapraszamy do udziału w XXI. Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 3 czerwca. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych.  Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny! Ostateczny termin do 30 maja do północy lub do zamknięcia listy! Koszt: 35 zł.
 11. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone zostaną na inwestycje parafialne.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych czynna będzie biblioteka parafialna.
 13. W czwartek 25 maja organizowany jest wyjazd do Torunia. W programie m.in. nawiedzenie Bazyliki Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wyjazd o godzinie 8.30, wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy jedynie z wpłatą – koszt 20 zł.
 14. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Krzysztofa Lewandowskiego, Józefa Karbowiaka oraz Henryka Wiśniewskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień ducha nr 89