V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02 KWIETNIA 2017 r.

 1. W pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za zmarłych mężów i zmarłe żony polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przed ołtarzem.
 2. Parafialny Punkt Caritas czynny będzie w następny poniedziałek, 10. kwietnia, od godziny 17.00 do 18.00. Nie będzie czynny w najbliższy poniedziałek 03. kwietnia. 10. kwietnia będą wydawane paczki na Święta Wielkanocne.
 3. Litanię do św. Brata Alberta odmówimy we wtorek w łączności z Mszami św. Po Mszach św. będzie możliwość uczczenia relikwii Św. Brata Alberta.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, będziemy się modlić o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla wszystkich kapłanów, braci i sióstr zakonnych.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na katechezę oraz adorację krzyża w czwartek o godzinie 18.30 w kaplicy.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. wielkanocnej dla dzieci i młodzieży od godziny 16.00 do 17.00. Po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Prosimy o zgłaszania chorych spoza stałej listy do Komunii św. wielkanocnej. Nawiedzimy ich z Komunią św. wielkanocną w najbliższą sobotę 08 kwietnia od godziny 8.00. Ks. Marcina Łojko oraz Ks. Marcin Przybylski nawiedzą również swoich chorych w sobotę.
 8. Spowiedź św. wielkanocna w naszej parafii będzie w najbliższą sobotę 08 kwietnia od godziny 15.00 do 17.00, od godziny 17.30 do 18.00 i od godziny 19.00 do 20.00. Harmonogram spowiedzi św. wielkanocnej wywieszony jest w gablotach ogłoszeń oraz wydrukowany w „Płomieniu Ducha na niedzielę. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!
 9. Z powodu nawiedzenia chorych oraz spowiedzi biuro parafialne w piątek oraz w sobotę będzie nieczynne. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne również nie będzie czynne.
 10. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm oraz procesja na rozpoczęcie Mszy św. o godzinie 11.00 – poświęcenie palm oraz rozpoczęcie procesji przy zakrystii od ul. Ks. Ziarniaka.
 11. W przyszłą niedzielę po mszach św. przedpołudniowych czynna będzie Biblioteka Parafialna.
 12. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, składka inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii.
 13. Zachęcamy do udziału w ostatnich już nabożeństwach wielkopostnych (można uzyskać za to odpust zupełny pod zwykłymi warunkami):

– Droga Krzyżowa w piątek: dla dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00, dla dzieci o godzinie 16.30.

– Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30. Serdecznie na nią zapraszamy!

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00 (ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone są na kwiaty i na budowę Grobu Pańskiego).

 1. Młodzież z Inowrocławia zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym wyjeździe na Misterium Męki Pańskiej do Kruszwicy w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Wyjazd odbędzie się w przyszłą niedzielę 09 kwietnia o godzinie 15.00 sprzed naszego kościoła (autobus zatrzyma się także na parkingu przy Bazylice Mniejszej (Ruina) i przy kościele Św. Jadwigi). Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 6 kwietnia lub do zamknięcia listy.

Ze względu na bogatą ofertę i na zmiany w Pieszej Pielgrzymce Młodych do Grobu św. Wojciecha na 23 kwietnia zachęcamy do zapoznania się z tym wydarzeniem i zapisy do 18 kwietnia również przez formularz elektroniczny.

 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy oraz sanktuarium w Gidlach w dniach 29 i 30 kwietnia prosimy o uregulowanie kosztów wyjazdu oraz o podanie PESELu do przyszłej niedzieli. Osoby, które nie zgłoszą się zostaną skreślone z listy.
 2. Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego – tematem obecnego numeru jest Św. Ojciec Pio. W Płomieniu Ducha na niedzielę podane są intencje Żywego Różańca na kwiecień.
 3. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Danutę Królak oraz Kazimierza Pawłowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 84