Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16 kwietnia 2017 roku

 1. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta życzymy spotkania Zmartwychwstałego – Żyjącego Chrystusa pośród trudów codziennego życia. Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie liturgii Świętego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i budowę Grobu Pańskiego. Dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji. Dziękujemy za życzenia i modlitwy! W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie ubogich rodzin w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy Księżom Wikariuszom za pięknie przygotowane liturgie, za ich przewodniczenie a ks. Marcinowi Łojko szczególnie za trud włożony w wystrój kościoła i kaplicy. Bóg zapłać!
 3. Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania będą o godz.: 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00; nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00.
 4. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego (o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i o 18.00). Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone zostają na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 5. Zgodnie z decyzją Ks. Prymasa, ksiądz wikariusz Michał Hinz w najbliższy piątek 21 kwietnia zostaje przeniesiony do parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Wielkiej. Serdecznie dziękujemy ks. Michałowi za posługę w naszej parafii i życzymy mu w nowej parafii ducha Bożego w przekazywaniu wiary i życzliwości parafian. Msza św. pożegnalna będzie w czwartek o godzinie 18.00 w kościele. Serdecznie na nią zapraszamy. Niestety, ze względu na coraz mniejszą liczbę święconych kapłanów, parafia nasza odtąd będzie miała jedynie 2 wikariuszy.
 6. Pierwsza spowiedź dzieci, które przygotowują się do I. Komunii św., będzie w najbliższą sobotę 22 kwietnia o godzinie 10.00.
 7. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
 1. Za tydzień druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia ks. kan. Paweł Kowalski zaprasza do kościoła Chrystusa Miłosiernego na Uroczystości Odpustowe o godz. 15.00.
 2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia, w trakcie którego mamy w szczególniejszy sposób uwrażliwić się na potrzeby ludzi ubogich. Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, za tydzień po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc dla Syrii prowadzoną przez Caritas Polska.
 3. W przyszły poniedziałek 24 kwietnia będzie liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości w Gnieźnie będą miały miejsce w najbliższą sobotę i niedzielę, 22 i 23 kwietnia. Ks. Prymas Wojciech Polak zaprasza wszystkich do udziału w Uroczystościach odpustowych.
 4. W środę 19 kwietnia o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w kościele rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Młodych do Grobu św. Wojciecha. Będzie to także oficjalna delegacja młodych z Inowrocławia na Jubileusz 600-lecia Prymasostwa. Po dojściu do Gniezna młodzież weźmie udział w ciekawych warsztatach i koncertach Arki Noego i Luxtorpedy. Zapisy do wtorku 18 kwietnia wyłącznie przez formularz elektroniczny. Koszt uczestnictwa: 50 zł. Powrót z pielgrzymki autokarem w niedzielę ok. godz. 16.00. Szczegóły u ks. Marcina Przybylskiego.
 5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy oraz sanktuarium w Gidlach w dniach 29 i 30 kwietnia prosimy o uregulowanie kosztów wyjazdu oraz o podanie PESELu najpóźniej do jutra. Jest jeszcze kilka osób chętnych na liście rezerwowej, dlatego osoby, które nie zgłoszą się zostaną skreślone z tej listy.
 6. Zachęcamy do nabycia świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego. Jest także dwumiesięcznik Miłujcie się, w dużej mierze poświęcony orędziu fatimskiemu.
 7. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Barbarę Krukowską, Annę Przymusińską, Kazimierza Napierałę oraz Jana Matuszkiewicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Mały Płomień Ducha nr 86